Świnoujście: ruszyła budowa Medical SPA

W Świnoujściu wmurowano kamień węgielny pod budowę 4-gwiazdkowego hotelu INTERFERIE Medical SPA. Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec 2011 roku, składać się będzie z 308 pokoi, zespołu gabinetów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych, saun, basenu, centrum fitness i sal konferencyjnych.


Oficjalnie rozpoczynamy budowę nowoczesnego hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE, inwestora obiektu. – Do tej inwestycji przygotowywaliśmy się od kilku lat, wiedząc, że Świnoujście zasługuje na kompleks wypoczynkowo- -konferencyjny w najwyższym standardzie, który oferować będzie szeroki wachlarz usług pielęgnacyjnych i zdrowotnych. 4-gwiazdkowy hotel to najważniejsza inwestycja giełdowej spółki INTERFERIE. Jego generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex SA. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie prawie 8 tys. mkw., a jego całkowita powierzchnia to około 27 tys. metrów. Hotel będzie mógł przyjąć ponad 600 gości. Koszt inwestycji wynosi ok. 100 mln złotych. W części rekreacyjnej powstanie basen o powierzchni ok. 200 mkw. z jacuzzi. Goście hotelowi będą mogli korzystać z usług pielęgnacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych, a także sali fitness i kompleksu saun. Zaplanowano również sale do gry w bilard i kręgle oraz salę konsumpcyjną na 340 osób. W części konferencyjno- bankietowej ośrodka INTERFERIE Medical SPA przewidziano siedem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 740 mkw. Na terenie obiektu powstaną dwa parkingi: podziemny i naziemny. Należąca do KGHM spółka INTERFERIE dysponuje dziewięcioma hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi nad morzem i na Dolnym Śląsku. W 2006 roku weszła na giełdę.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *