Bacoli Properties wybuduje jednak hotel w Łodzi?

Historia inwestycji przy ulicy Piotrkowskiej 157 ciągnie się już od 2007 roku. Wtedy to firma Bacoli Properties zakupiła działkę i zobowiązała się do wybudowania w tym reprezentacyjnym miejscu hotelu Hilton, a budowa miała zostać zakończona jeszcze w 2010 roku. Ponieważ hotel nie powstał magistrat pozwał ją do sądu, domagając się 10 mln zł kary umownej. Ostatecznie strony zawarły jednak ugodę - informuje Express Ilustrowany.
Fot. Wizualizacja
Pod koniec 2013 r. magistrat i spółka zawarły ugodę, zawieszając tym samym toczące się między nimi postępowanie. Inwestor zobowiązał się w niej do zapłaty miastu 3 mln zł (co już zrobił), a w dalszej perspektywie do budowy hotelu o standardzie co najmniej czterech gwiazdek i z minimum 200 pokojami. Firma Bacoli Properties nie chciała wypowiedzieć się na temat przygotowań do inwestycji, nie wiadomo więc, do jakiej sieci będzie należał hotel. Według przedstawicieli magistratu, w rozmowach z inwestorem padają różne nazwy. Inwestor 24 października ubiegłego roku złożył wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Magistrat decyzję wydał i zgodził się na budowę w tym miejscu zespołu budynków obejmujący hotel, aptekę, przychodnię lekarską, a także część handlowo-usługową i biurową wraz z dwupoziomowym garażem podziemnym.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *