Chcę być smukła czyli modelowanie sylwetki w SPA

Autor: Iwona Jakubiak
Iwona Jakubiak
kosmetolog,
specjalista zdrowia publicznego


Wykopaliska z epoki kamienia (30–50 tys. lat p.n.e.) pokazują figurki kobiet pulchnych, szczególnie w okolicy brzucha, pośladków i ramion. Taki wygląd kiedyś świadczył o wysokiej pozycji społecznej, takie kobiety chcieli mieć za żony mężczyźni. Czasy się zmieniły i dziś marzeniem kobiet są jędrne pośladki i smukła sylwetka. Dlatego profesjonalne ośrodki SPA powinny być na to przygotowane.Coraz więcej świadomych kobiet nie chce próbować kolejnej diety cud lub nowoczesnych urządzeń odchudzających, które rzekomo pozwalają stracić kilogramy bez zbędnego wysiłku. Nie ufają też kolejnej reklamie nowoczesnego preparatu, który zastępuje jedzenie i spala tkankę tłuszczową. Świadome kobiety nie potrzebują złotych rad i obietnic bez pokrycia, ale kompleksowego poradnictwa, a także fachowego wsparcia w realizacji celu. Dlatego też coraz częściej kierują swoje kroki do profesjonalnych ośrodków, które oferują szeroki wachlarz usług związanych z procesem odchudzania, począwszy od porady dietetyka, kompleksowych pomiarów proporcji ciała, ustalenia racjonalnej diety oraz programu ćwiczeń, które pomogą osiągnąć zamierzony efekt w bezpieczny sposób pod okiem specjalistów.


Skóra wiotczeje podczas odchudzania

Zrzucenie zbędnych kilogramów jest na pewno korzystne dla zdrowia, ale nie zawsze od razu zyskuje na tym cały organizm. Kult szczuplej sylwetki sprawia, że zapominamy, iż równie ważny jest wygląd skóry. Zwykle klientom SPA zależy na jak najszybszym efekcie. Tymczasem szybka utrata wagi prowadzi do wiotczenia skóry, a w przypadku występowania cellulitu często nawet zaostrza jego objawy. Cellulit przybiera różne postacie, umiejscawia się w różnych strefach i ma różne stopnie zaawansowania. Towarzyszy mu zwiększenie liczby i rozmiarów adipocytów (komórek tłuszczowych), co pociąga za sobą pogorszenie mikrocyrkulacji i krążenia limfy. Zwłóknienie tkanki (fibroza), szczególnie w cellulicie zaawansowanym lub wynikającym z lipoaspiracji (liposukcji), dopełnia często obrazu. Kiedy mowa o cellulicie, wszystkim staje przed oczami ten charakterystyczny wygląd skóry, przypominający nieco skó [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Chcę być smukła czyli modelowanie sylwetki w SPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *