PKP chce zbudować w Warszawie 200 metrowy wieżowiec z częścią hotelową   INWESTYCJE

Spółka Xcity Investment, nowy podmiot w grupie Polskich Kolei Państwowych, zaprezentowała projekt inwestycji, która mogłaby powstać na 2-hektarowym terenie w samym centrum stolicy, między ulicami Chmielną, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi i aleją Jana Pawła II. Projekt zakłada także część hotelową.
Fot. materiały prasowe
Budynek miałby powstać nad torami kolejowymi. Koncepcja zakłada połączenie inwestycji z Dworcem Centralnym oraz z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Centralna Park może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP. Inwestycja pozwoli na uzupełnienie dotychczasowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Głównym atutem projektu będzie atrakcyjna lokalizacja zagospodarowywanej nieruchomości – jej bliskość do Dworca Centralnego, stacji metra oraz najważniejszych ciągów komunikacyjnych – powiedział Piotr Ciżkowicz, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych. Szacowana wartość projektu to 350 mln euro. Realizacja inwestycji mogłaby rozpocząć się w 2018 roku. Przedsięwzięcie będzie skorelowane z remontem linii średnicowej. Xcity Investment to nowy podmiot w grupie Polskich Kolei Państwowych, który ma realizować projekty inwestycyjne na gruntach należących do PKP.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *