Nowy hotel w Łodzi

Wiosną przyszłego roku ruszyć ma budowa 3-gwiazdkowego hotelu na 130 pokoi w ramach kompleksu handlowobiznesowo- rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Oddanie do użytku przewidywane jest na przełom 2012/2013 roku.


Hotelu powstanie u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego, w pobliżu ścisłego centrum miasta, Międzynarodowych Targów Łódzkich i kampusu Politechniki Łódzkiej. W 12-kondygnacyjnym obiekcie o łącznej powierzchni ponad 6,7 tys. mkw. znajdzie się m.in.: centrum konferencyjne, klub fitness, bar i restauracja. Inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu. Goście będą też mieli dostęp do podziemnego parkingu na ok. 1200 miejsc. Nie został jeszcze wybrany operator hotelu.


Hotel ma stać się zapleczem m.in. dla Międzynarodowych Targów Łódzkich, które rozpoczęły właśnie budowę nowoczesnego centrum konferencyjno- wystawienniczego z myślą o organizacji dużych imprez targowych, kongresów i konferencji. – Łodzi brakuje hoteli klasy biznesowej. Ma ona najniższy wśród dużych polskich miast wskaźnik miejsc hotelowych, przypadających na tysiąc mieszkańców, pięć razy niższy od podobnej wielkości Krakowa – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu. Na ukończeniu jest projekt architektoniczny, który powstaje w warszawskiej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Przewiduje on m.in. lokalizację pokoi dla hotelowych gości na pięciu najwyższych kondygnacjach, do których będą wiodły trzy szybkobieżne windy. Frontowa ściana tej części obiektu zostanie w znacznej części przeszklona, zapewniając dużo naturalnego światła. Budynek zaprojektowano w nowoczesnym stylu, harmonizującym z postindustrialną architekturą Łodzi. Wybudowany będzie w oparciu o proekologiczne i energooszczędne technologie, wykorzystujące odnawialną energię, kolektory słoneczne, ledowe oświetlenie i szarą wodę. Łódź dysponuje obecnie 23 hotelami, w tym 11 to obiekty 3-gwiazdkowe, a jeden 4-gwiazdkowy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nowy hotel w Łodzi

  1. Żadnego hotelu nie będzie, podobnie jak biurowca. Skończyło się na galerii handlowej, która też rodzi się w bólach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *