PIH z nowym prezesem, czy wróci temat stworzenia hotelowej sieci?   PERSONALIA

Krzysztof Milski, wieloletni prezes Polskiej Izby Hotelarstwa przeszedł na emeryturę. Zastąpił go Mariusz Malicki, dotychczasowy członek zarządu, który objął także stanowisko dyrektora generalnego organizacji. Cała kariera zawodowa Malickiego związana jest z turystyką. Jest wieloletnim działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Przez 10 lat był kierownikiem Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie, a po roku 2010 zarządzał m.in. 35 pokojowym hotelem Niedźwiadek we Wdzydzach Kiszewskich. Od początku istnienia członek PIH, najpierw jako przewodniczący Rady Konsultacyjnej Samorządu Zawodowego, a nastopnie członek zarządu Polska Izba Hotelarstwa powstała w marcu 2002 roku jako organizacja gospodarcza zrzeszająca polskie przedsiębiorstwa hotelowe i producentów na rzecz hotelarstwa oraz szkoły hotelarskie. W ostatnich latach było o niej głośno przy okazji bardzo ambitnych planów poprzedniego prezesa stworzenia sieci hoteli Chaber, których w ciągu 10 lat miało powstać nawet 500 (PIH posiadała 40 proc. udziałów w spółce SRW Chaber Management). Warunkiem przystąpienia do programu było posiadanie działki pod takie przedsięwzięcie. PIH oferował m.in. pomoc w zdobyciu finansowania - utworzona przez Izbę spółka miała otwarty kredyt w BRE Banku. Koszt budowy takiego obiektu - według projektu PIH - wyceniano na 2,5 - 4,9 mln zł. Miały być to obiekty 2- i 3-gwiazdkowe. Ostatecznie po pięciu latach starań w 2011 roku powstał pierwszy hotel tej sieci. Obiekt w Krzywaczce dysponował 28 pokojami a koszt jego budowy wyniósł 5 mln zł. Jeszcze w tym samym roku spółka Chaber została przejęta przez inną polską spółkę Comfort Express, a hotel zmienił nazwę na ComfortExpress Krzywaczka. Ostatnie plany PIHu to program budowy hoteli na terenach wiejskich, pod nazwą Europejska Organizacja Hoteli AGRO. Polska Izba Hotelarstwa miała być koordynatorem całego przedsięwzięcia z centralną rezerwacją, informacją i promocją, a także przygotowaniem procesu inwestycyjnego „pod klucz” oraz wsparciem finansowania (kredyty, dotacje). Prezes Krzysztof Milski przekonywał, że we Włoszech istnieją setki wiejskich hoteli i nic nie stoi na przeszkodzie, aby także polscy rolnicy stali się hotelarzami. Obiekty miały mieć maksymalnie 28 pokoi i od jednej do trzech gwiazdek. Koszt ich budowy, tak jak w przypadku Chabrów, to 5 mln zł, a PIH miała służyć wsparciem i dostępem do kredytów. Pierwszy hotel sieci miał przyjąć gości w sylwestra 2014/2015, jednak dotąd nie powstał. Zapytaliśmy Polską Izbę Hotelarską, czy pod wodzą nowego prezesa powróci do planów tworzenia sieci, jednak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “PIH z nowym prezesem, czy wróci temat stworzenia hotelowej sieci?

 1. Pan prezes chba przsaza, we Europie Zachodnij ludzie korzystaj[a z hoteli, w Polsce jszcze dlugo takigoprzyzwyczjenia ni bedzie. 5mln do konca zycia wlasciciel wiejskiego hotelu nie dbierze. Watpliwa jest wiedza Pana prezesa na ten temat.
  Pozdraiam H3*

 2. Pozdrowienia w imieniu Jezusa Chrystusa,

  Udzielamy prawdziwej pożyczki firmom i osobom fizycznym. Możesz ubiegać się o kwotę nawet 100 000 USD jako osoba fizyczna i 1 000 000 USD jako organ lub firma współpracująca. Nasze usługi są oryginalne i dobrze udokumentowane do celów prawnych.

  E-mail do kontaktu: haniabasia001@gmail.com

  Jeszcze raz gratulujemy naszym szanowanym klientom, którzy wczoraj otrzymali pożyczki, mam nadzieję, że wierzysz w naszą ofertę? Zdobądź łatwą pożyczkę z nami już dziś e-mail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *