Best Western: jedni wchodzą, drudzy wychodzą

W sierpniu otwarto w Katowicach 4-gwiazdkowy Best Western Premier. Kolejne hotele Best Western otwarte mają być we wrześniu w Rzeszowie i do końca roku w Osjakowie k. Wielunia. Z sieci wyszły hotele Mazurkas z Ożarowa i Murowanica z Zakopanego.Best Western Premier Katowice położony jest na granicy miasta z Chorzowem i Siemianowicami Śląskimi. 11-piętowy hotel powstał w wyniku przebudowy zbudowanego w latach 70. Hotelu Uniwersyteckiego. Dysponuje 168 pokojami z szybkim łączem internetowym, czterema salami konferencyjnymi o łącznej pow. 200 mkw., restauracją, Lobby Barem i Centrum Fitness z sauną suchą i parową oraz stacjonarnymi urządzeniami aerobowymi i wysiłkowymi firmy Technogym.


Inwestorem jest spółka celowa Havre Hotel związana z firmą budowlaną Techma Kraków. Kolejnym etapem inwestycji ma być wybudowanie przy hotelu 15-kondygnacyjnego apart-hotelu z 79 apartamentami. We wrześniu otwarty ma być kolejny hotel należący do sieci Best Western – 3-gwiazdkowy Ferdynand w Rzeszowie. Hotel zlokalizowany jest w 5-kondygnacyjnej kamienicy w centrum Rzeszowa. Zaoferuje 40 pokoi. Na parterze działają już punkty handlowo- usługowe. Inwestorem jest rzeszowskie biuro podróży Niza Travel działające od 2001 roku. Do końca roku powstać ma też 3-gwiazdkowy hotel Symfonia Best Wetsern w Osjakowie k. Wielunia przy trasie krajowej 8 z Warszawy do Wrocławia. Znajdzie się w nim 35 pokoi, zaplecze konferencyjne i rekreacyjne. Obecnie w ramach sieci Best Western działa w Polsce pięć hoteli w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Białowieży i w Katowicach.


Jeszcze na początku roku należał do niej też hotel Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim otwarty w 2001 roku, dysponujący 158 pokojami i Centrum Konferencyjnym. Jednak jego właściciel agencja turystyczna Mazurkas Travel postanowiła nie przedłużać wygasającej franczyzy. Pod marką Best Western działał też od jesieni ubiegłego roku otwarty w lutym 2009 r. hotel Murowanica w Zakopanem z 35 pokojami. Jednak po kilku miesiącach logo Best Western zniknęło z nazwy hotelu. Best Western jest największą marką hotelową na świecie. W jej ramach działa ok. 4,2 tys. obiektów. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów, którzy podpisują z siecią umowy franczyzowe.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *