…Prezydencki się o nią stara

Rozpoczęła się rozbudowa 3-gwiazdkowego hotelu Prezydecki w Rzeszowie. W jej wyniku powstać ma nowoczesne centrum hotelowo- -konferencyjne, które ubiegać się będzie o czwartą gwiazkę. Zbudowany w 1992 roku Prezydencki był jednym z pierwszych nowoczesnych hoteli na Podkarpaciu, dlatego gościł m.in. prezydentów Grupy Wyszehradzkiej.


W związku ze zbliżającą się prezydencją Polski w UE, podczas której Rzeszów będzie jednym z miast-gospodarzy unijnych obrad, hotel został wskazany jako miejsce, gdzie można organizować spotkania i kwaterować urzędników. To skłoniło właścicieli hotelu spółkę Hotele Prezydenckie do jego powiększenia. Obecnie oferuje on 60 pokoi ze 114 miejscami, restaurację na 60 osób i cztery sale konferencyjne, które mogą pomieścić od 20 do 100 osób. Cena za pokój dwuosobowy wynosi 330 osób.


Po rozbudowie, która zakończyć ma się jesienią przyszłego roku, w miejscu obecnego parkingu powstanie nowy budynek połączony przejściem z już istniejącym. Znajdzie się w nim 40 pokoi, SPA i centrum kongresowe z salami wielofunkcyjnymi mogącymi pomieścić łącznie 1000 osób. Pod budynkiem będzie podziemny parking. Część powierzchni przeznaczona zostanie na wynajem.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *