Nowy Pałac w Opolskiem

W województwie opolskim otwarty został kompleks hotelowo-rekreacyjny Pałac Pawłowice oferujący 38 pokoi i apartamentów na 100 miejsc. Jego remont kosztował 6 mln zł, z czego 2,4 mln pochodziło z funduszy unijnych.


Właścicielami obiektu są Ewa i Beniamin Godyla, którzy kupili cztery lata temu od starostwa powiatowego w Oleśnie zrujnowany pałac za 150 tys. zł. Aby zaadaptować go na obiekt noclegowy wraz z centrum odnowy biologicznej, wystąpili o wsparcie unijne w ramach działania „Wsparcie usług turystycznych i rekreacyjno-sportowych świadczonych przez przedsiębiorców”. Kompleks pałacowy składa się z trzech obiektów. W samym pałacu znajduje się 26 pokoi oraz sala balowa z tarasem, sala bilardowa i dwie sale konferencyjne na 30 i 80 osób.


W piwnicach mieści się strefa SPA, która składa się z groty solnej, basenu, jacuzzi, sauny na podczerwień i sauny fińskiej, sali do fitnessu i solarium. W piwnicach znajduje się też winiarnia i izba regionalna. W drugim budynku mieści się restauracja na 100 osób i z 10 pokojami. Trzecia część kompleksu to domek z dwoma apartamentami. Obiekt nie jest skategoryzowany, ale jego właściciele deklarują, że oferuje on standard 4-gwiazdkowy. Kompleks został zgłoszony przez gminę Kluczbork jako baza noclegowa dla piłkarzy podczas Euro 2012. Pałac w Pawłowicach został zbudowany w 1864 roku przez Wilhelm'a von Pannwitz, pochodzącego z pruskiej szlachty. Po wojnie znajdowała się tu rolnicza szkoła średnia zamknięta w 2002 roku. Od tego czasu pałac popadał w ruinę.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *