Nietypowe znalezisko podczas budowy Baltic Park Molo w Świnoujściu

Robotnicy pracujący przy budowie Baltic Park Molo w Świnoujściu dokonali niezwykłego odkrycia. Natrafili na drewniany statek, który może pochodzić nawet ze średniowiecza.
Fot. Zdrojowa Invest
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kilkusetletni wrak ma około 10 metrów długości i 2 szerokości.
Fot. Zdrojowa Invest
Jak zapewniła "Hotelarza" Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji Zdrojowej Invest, właściciela inwestycji - Prace wstrzymane są jedynie w miejscu gdzie odkryto wrak, natomiast w innych częściach są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Na ten moment nie przewidujemy żadanych większych utrudnień.
Fot. Zdrojowa Invest
Jednostka zostanie delikatnie odkopana i dokładnie zbadana przez archeologów.
Fot. Zdrojowa Invest
Jeśli przypuszczenia się potwierdzą i statek rzeczywiście ma kilkaset lat, inwestor zapewnił lokalną prasę, że zapłaci za jego konserwację i postara się żeby statek trafił na promenadę w Świnoujściu. Baltic Park Molo to największa na polskim wybrzeżu inwestycja hotelowa. Inwestorem jest Zdrojowa Invest, a projekt obejmuje m.in. budowę 340 pokojowego, pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort, części apartamentowej, konferencyjnej, aquaparku i molo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *