Polnord ma kupca i znów zapowiada rozpoczęcie budowy „hotelu przedłużonego pobytu” w warszawskim Miasteczku Wilanów   INWESTYCJE

Deweloper Polnord poinformował , że ma kupca na I etap Smart Aparthotelu na warszawskim Wilanowie.
Fot. Wizualizacja inwestycji
"Mamy pozwolenie na obiekt hotelowy w Wilanowie i klienta na dwa pierwsze budynki na ok. 190 lokali. Podpiszemy umowę w ciągu miesiąca, a budowa ruszy po jej podpisaniu" - powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Wesołowski, prezes spółki. Obiekt w Wilanowie docelowo będzie liczył ok. 800 lokali pobytowych, prawdopodobnie w 8 budynkach i w całości będzie przeznaczony na sprzedaż. To nie pierwsza zapowiedź rozpoczęcia tej inwestycji. Już w 2010 roku pisaliśmy, że Ponord ma zamiar rozpocząć wkrótce na Wilanowie budowę "3,5-gwiazdkowego obiektu na około 160 – 180 pokoi." Plany jednak się zmieniły. Polnord aktualnie chce wybudować nie hotel, ale bloki składające się wyłącznie z małych, kilkunastometrowych mieszkań. W mieszkaniu będzie miejsce wyłącznie na pokój, aneks kuchenny i małą łazienkę. Warunki zabudowy dla obszaru, na którym mają stanąć budynki z mikromieszkaniami nie pozwalają na budowę tam budynków mieszkalnych. Stąd też określenie inwestycji jako „hotel przedłużonego pobytu”. Wesołowski zapowiedział również, Polnord myśli także o realizacji podobnej inwestycji w innej lokalizacji w Warszawie. Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *