Wyniki hoteli Focus

Sieć Focus Hotels, składająca się z sześciu obiektów w Łodzi, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Chorzowie i Inowrocławiu, łącznie z 535 pokojami odnotowała w ubiegłym roku 26 mln zł przychodów. Średnie obłożenie wyniosło 58 proc., a średnia cena za pokój 150 zł.

Przychody były wyższe o pięć mln zł w stosunku do roku 2013 (wzrost o 23,4%), ale obłożenie niższe o pięć punktów procentowych, a średnia cena niższa o sześć złotych. Wpłynęło to na spadadek RevPAR-u z 99,5 do 87,5 zł. Spadek wskaźników branżowych tłumaczony jest „efektem pierwszego roku” występującym w hotelach w Chorzowie, który ruszył w listopadzie 2013 roku i Inowrocławiu, działającym od maja 2014 roku. „ Sprzedaż i rentowność w obu nowych hotelach rośnie, w związku z czym oczekujemy poprawy wskaźników w przyszłym roku” informuje w swoim rocznym raporcie giełdowym Grupa Kapitałowa Immobile, do której należy sieć Focus Hotels. „Wynik operacyjny segmentu hotelarstwo wyniósł w 2014 roku 7,5 mln zł, wobec 3,9 mln zł w 2013 roku. Poprawa wyników operacyjnych w dojrzałych obiektach naszej sieci pozwoliła utrzymać dobry wynik operacyjny, mimo negatywnego wpływu dwóch nowych obiektów”. Celem strategicznym jest zbudowania do 2020 roku jednej z największych sieci w Polsce z 3 tys. pokoi w ramach hoteli od dwóch do czterech gwiazdek. W pierwszym kwartale 2016 roku otwarty ma być drugi hotel w Gdańsku ze 122 pokojami. W planach jest wprowadzenie akcji Focus Hotels na parkiet

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *