Trening personalny w hotelu

Polacy są coraz bardziej świadomi korzyści, jakie daje aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. Zmiana stylu życia społeczeństwa wpływa na dynamiczny rozwój rynku fitness oraz zawodów związanych z dbaniem o kondycję i zdrowie. Fitness staje się modny i dochodowy. Poza wysokiej jakości sprzętem, istotne jest zapewnienie wzorowej obsługi klienta i rozwiązań idealnie spełniających jego oczekiwania.Według American College of Sports Medicine, wśród światowych trendów fitness na rok 2015 pierwsze miejsca zajmuje trening z użyciem własnej masy ciała i trening interwałowy. Według respondentów, tuż za nimi najwyżej plasuje wyszkolona kadra pracownicza, trening siłowy, treningi personalne, i grupowe, programy treningowe i dietetyczne powodujące utratę wagi ciała oraz treningi funkcjonalne.

Czym jest trening personalny?

Trening personalny to zindywidualizowana forma zajęć, prowadzona pod okiem specjalisty, dopasowującego środki niezbędne do osiągnięcia celu w zależności od potrzeb, zainteresowań, preferencji, ograniczeń i możliwości klienta. Przy doborze metod bierze się pod uwagę takie aspekty jak poziom sprawności fizycznej i kondycji, budowę ciała, metabolizm, staż treningowy i przeciwwskazania zdrowotne. Najbardziej efektywną i popularną formą współpracy są indywidualne spotkania trenera z klientem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się personalne treningi grupowe. Trener w tym samym czasie prowadzi zindywidualizowane zajęcia z kilkoma osobami, którzy wzajemnie motywują się do działania, nawiązując przy tym relacje z osobami o podobnych zainteresowaniach. Obecność innych osób wpływa na realizację większej ilości potrzeb. Obecnie wzrasta również zapotrzebowanie na treningi prozdrowotne, medical czy therapy fitness, gdyż świadome społeczeństwo, coraz większą nadzieję pokłada w działaniach profilaktycznych. Najlepszym specjalistą i doradcą w zakresie prozdrowotnych form aktywności w połączeniu z racjonalnym odżywianiem i, co najważniejsze, z kompleksowym podejściem do zagadnienia, jest trener personalny.

Kim jest trener personalny?

Trener osobisty to osoba zajmująca się promowaniem zdrowego, aktywnego stylu życia. Za pomocą zróżnicowanych sposobów poprawiających sprawność fizyczną i kształtujących sylwetkę pozwala klientowi zaspokoić przeróżne potrzeby – bezpieczeństwa, przynależności do grupy, przyjaźni, akceptacji, sukcesu, szacunku, pre [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Małgorzata Burdziełowska

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *