Rozpoczęła się budowa Mercure Kraków Centrum   INWESTYCJE

Generalny wykonawca, koncern budowlany PORR rozpoczął budowę hotelu Mercure Kraków Centrum. Najnowsza inwestycja Grupy Orbis powstaje na działce przy ulicy Pawiej, którą hotelowa spółka kupiła w ubiegłym roku za 19 mln zł. Obiekt zlokalizowany będzie naprzeciwko Galerii Krakowskiej przy Dworcu Głównym PKP, między andel’sem a hotelem Puro. Budowa hotelu wynika z planów uzupełnienia oferty znajdującego się w bliskim sąsiedztwie kompleksu hoteli ekonomicznych ibis i ibis Budget o hotel należący do wyższego segmentu, co ma pozwolić na stworzenie efektu synergii. Obecnie w Krakowie działa sześć hoteli należących do Orbisu, po dwa Novotele, ibisy i ibisy Budget, a w podkrakowskich Racławicach działa Mercure Dosłońce. Budowa hotelu ze środków własnych sieci Orbis to element ogłoszonej w 2013 strategii Accoru, zakładającej przeniesienie akcentu z rozwoju asset light (wyprzedaż „murów” i skupienie się na umowach dzierżawy, franczyzy i o zarządzenie) na rozwój przez własność hoteli. Motywem przewodnim powstającego hotelu będzie królewska dynastia Jagiellonów. Brand wall ma kojarzyć się ze sławnymi Głowami Wawelskimi, czyli rzeźbami zdobiącymi strop Sali Poselskiej na Zamku Królewskim na Wawelu. W wystroju królować będą również patchworkowe wariacje na temat starych mebli i dywanów oraz portrety władców. Koszt inwestycji to prawie 100 mln zł, a otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2016 r. Za projekt architektury odpowiada Autorskie Biuro Projektowe A.B.P. Tadeusz Półchłopek, Mirosław Stępień. Za projekt wnętrz odpowiedzialne jest Kaczmarek Studio S.C.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

3 komentarze do “Rozpoczęła się budowa Mercure Kraków Centrum

  1. Za projekt architektury jest odpowiedzialne biuro ABP sc Autorskie Biuro Projektowe z Krakowa. Biuro Kaczmarek sc odpowiada za projekt wnetrz. Autor powyzszego artykulu jest niekompetentny.

  2. Nareszcie! Nie będzie w tej okolicy lumpów, pijaków i innych. A co z tą obskurną pustą kamienicą na przeciwko Galerii Krakowskiej?

  3. Z tego co wiem, to planują tam zalozyc ciekawe sufity napinane do holu i recepcji. Coraz bardziej modny motyw w nowoczesnych hotelach, do tego są firmy, które wykonują to w przyzwoitej cenie, jak np http://sufitywarszawa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *