5,55 mln zł przychodów Focus Hotels

Giełdowa spółka Immobile będąca właścicielem Focus Hotels podała wyniki osiągnięte w I kwartale tego roku. Przychody w segmencie hotelarstwo wyniosły 5,55 mln zł i były wyższe o 5,5% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Fot. Hotel Focus Szczecin
Obłożenie w hotelach sieci spadło o 2,01 pp. z 52,64% do 50,63%. ADR wzrósł ze 139,41 zł do 144,04 zł, RevPAR spadł z 73,39 zł do 72,93 zł. Wynik operacyjny segmentu hotelarstwo wyniósł w I kwartale 2015 roku 177 tys. zł, wobec 649 tys. zł w analogicznym okresie 2014 roku. Spółka planuje zwiększenie swoich przychodów w obszarze usług uzupełniających ofertę hoteli i w znacznym stopniu wychodząc poza budynki hotelowe. W pierwszym etapie rozwoju projektu Focus on Human planowane jest uruchomienie sprzedaży dań z dowozem do klienta w ramach brandów Focus Pizza oraz TOGO a także uruchomienie punktów garmażu sprzedawanego w centrach handlowych. Projekt startuje w maju 2015 roku. Kolejnym etapem rozwoju sieci hoteli Focus jest planowane wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku Newconnect. Ewentualne środki pozyskane z emisji zamierzamy przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z otwieraniem nowych obiektów i rozwojem projektu Focus on Human. Sieć Focus to 6 hoteli zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu o łącznej liczbie 535 pokoi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *