Nowe inwestycje Puro Hotels w Warszawie i Gdańsku

Lifestylowa sieć hotelowa Puro Hotels powiększy się o hotel w samym centrum Warszawy przy ulicy Widok 5/7/9. Z naszych informacji wynika, że atrakcyjna działka pomiędzy ulicami Marszałkowską i Kruczą na której ma stanąć hotel należy do luksemburskiego funduszu Griffin Real Estate. Sieć nie potwierdziła, czy nabędzie działkę od funduszu, czy hotel powstanie w kooperacji. Wkrótce ma rozpocząć się również II etap inwestycji na gdańskim Starym Mieście, gdzie w marcu otwarto Puro Gdańsk. Działkę przy ulicy Widok Griffin kupił w 2012 roku od Skarbu Państwa jako część majątku spółki Meble Emilia. Planowana inwestycja obejmowała pierwotnie wyburzenie istniejącego budynku i budowę na jego miejscu kameralnego obiektu biurowego o powierzchni około 4 200 m2. Rozpoczęcie prac zapowiadane było na pierwszą połowę 2014 roku. Plany te jednak uległy zmianie i w tym miejscu zostanie wybudowany hotel pod marką Puro.
Fot. Google Street View, Budynek przy ulicy Widok 5/7/9 w Warszawie
Projekt architektoniczny warszawskiej inwestycji powierzono pracowni JEMS Architekci, aranżacją przestrzeni hotelowych zajmie się z kolei londyńskie studio DeSallesFlint. Jak zapewnia sieć warszawski hotel będzie miał swój indywidualny i unikalny charakter nawiązujący do otoczenia i przestrzeni, w której będzie funkcjonować. II etap Puro Hotel Gdańsk zaprojektuje z kolei ta sama pracownia, która odpowiadała za projekt I części, czyli KD Kozikowski Design.
Fot. Hotel Puro Gdańsk
Puro Gdańsk przy ulicy Stągiewnej 23 będzie kontynuacją sąsiadującego obiektu, zarówno pod względem architektonicznym jak i wystroju wnętrz. Gdański obiekt został otwarty 16 marca tego roku. Oferuje 93 pokoje, restaurację Ink, fitness room i salkę konferencyjną na 12 osób. 11-kondygnacyjny budynek (w tym jedna podziemna z parkingiem) zaprojektowany został na wolnostojącej działce, w taki sposób, aby mógł w przyszłości współtworzyć pierzeję ul. Stągiewnej po powstaniu dalszej zabudowy: w betonowych ścianach przewidziano odpowiednie otwory, które zamurowano, ale z możliwością ich wyburzenia i stworzenia przejść do kolejnej części gmachu. Powstał na rzucie litery L, dzięki czemu stworzony został wewnętrzny dziedziniec, poprzez który pośrednio doświetlone zostały pokoje (jednym z elementów wyróżniających hotele sieci Puro są duże panoramiczne okna). Zgodnie z zamysłem twórców konceptu hotelowego Puro wszystkie obiekty sieci mają się wyróżniać przyjazną technologią, dobrym designem i nieformalną atmosferą. Goście mogą korzystać z udogodnień takich jak check-in kioski pozwalające na sprawne, samodzielne zameldowanie i wymeldowanie, dostęp do bezpłatnego i szybkiego internetu oraz z darmowej kawy z ekspresów wysokociśnieniowych. Każdy pokój jest wyposażony w tablet, za pomocą którego można sterować m.in. funkcjami takimi jak oświetlenie czy temperatura oraz wykonywać telefoniczne połączenia międzynarodowe. Sieć Puro Hotels posiada obiekty we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nowe inwestycje Puro Hotels w Warszawie i Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *