Straty Sheratona Poznań

Spółka prowadząca hotel Sheraton w Poznaniu zakończyła rok 2013 stratą w wysokości 4 mln zł – donosi serwis e-poznan.pl. Dlatego restrukturyzuje zatrudnienie – pracę stracili m.in. ochroniarze, zastąpieni firmą zewnętrzną.

Według danych Bisnode Polska z 2013 roku, na które powołuje się e-Poznań, spółce Centrum Obsługi Biznesu, do której należy hotel, w ciągu wcześniejszych pięciu lat, tylko raz udało się przynieść zysk. W COB 13 proc. udziałów posiada Miasto Poznań, które wniosło do spółki teren, a reszta należy do banku PKO BP i spółki Buildco (joint venture pomiędzy NDI SA i belgijską spółką deweloperską NV Besix). Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis, wprawdzie hotel generuje „bieżące zyski”, ale pojawiają się problemy ze spłatą kredytu inwestycyjnego, który zaciągnięto na budowę obiektu. „Sheraton ma obecnie przeżywać spadek zainteresowania klientów. Jako powód nasz rozmówca w nieoficjalnej rozmowie wymienia m.in. przebudowę ronda Kaponiera znajdującego się w sąsiedztwie obiektu, a także trwającą po sąsiedzku budowę biurowca Bałtyk. W Poznaniu powstają też nowe hotele, które sprawiają, że oferowane ceny w Sheratonie muszą być konkurencyjne”. Sheraton w Poznaniu otwarty został w 2007 roku, jest jedynym sieciowym hotelem 5-gwiazdkowym w tym

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Straty Sheratona Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *