Nowe hotele w Europie Wschodniej

●    NH Hotels zbuduje dwa hotele w Rumunii – jeden w Bukareszcie, drugi w Timisoarze w zachodniej części kraju.

●    Bułgarski Petrol Holding zainwestuje 18,3 mln dolarów w budowę pięciogwiazdkowego hotelu nad Morzem Czarnym w miejscowości Pomorie w Bułgarii.

●    Firma Baltpark wyda 1,7 mln euro na remont i otwarcie hotelu w kamienicy w centrum Wilna;  Baltpark Superior Pasage Hotel ma zostać otwarty wiosną 2006 r.

●    Raffles Holdings i jej spółka zależna Osaühing Evans Kinnisvara podpisały z Tornimäe Hotel porozumienie, na mocy którego zostanie wybudowany Swissôtel Tallinn Estonia (z 239 pokojami). Jego otwarcie zaplanowano na 2007 r. Raffles planuje też, że w tym samym roku otworzy Swissôte  Krasnye Holmy w Moskwie (235 pokoi).

●    Russian Hotels to nowo powstała rosyjska sieć hotelowa. Planuje ona, że w okresie najbliższych 3–5 lat, kosztem 200–250 mln dolarów, wybuduje 20–30 czterogwiazdkowych hoteli w najlepszych miejscach w Rosji (w grę wchodzą także Kijów, Baku i Tbilisi). Część pieniędzy na te inwestycje ma pochodzić z firmy metalurgicznej Basic Element. Pierwsze 12 mln dolarów zostani  zainwestowane w budowę hotelu w Nowosybirsku (150–200 pokoi), którego otwarcie ma nastąpić w 2007 r.

●    Accor planuje, że w najbliższych dwóch latach wybuduje w Europie Wschodniej dwa czterogwiazdkowe Novotele, trzy trzygwiazdkowe Ibisy oraz pięciogwiazdkowy Sofitel (w St. Petersburgu).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *