Mera SPA w Sopocie w 2012

Wmurowano kamień węgielny pod 4-gwiazdkowy kompleks Mera Hotel & SPA w Sopocie ze 145 pokojami i 36 gabinetami zabiegowymi. Obiekt z licznymi rozwiązaniami proekologicznymi stawia spółka deweloperska SwedeCenter należąca do IKEA. Hotel ruszyć ma wiosną 2012 roku.


Hotel, o którego budowie informowaliśmy w czerwcowym HOTELARZ-u, początkowo miał się nazywać Magic of the Sea. W kompleksie o pow. 17 tys. mkw. znajdzie się m.in. 4-kondygnacyjny budynek z podziemnym garażem, dziedziniec z wydmami, zielenią i oczkami wodnymi, dwie restauracje i sale konferencyjne. Kompleks budowany jest przez Warbud za 39 mln zł. Inwestor kupił od miasta działkę przy ul. Bitwy pod Płowcami w 2006 roku za 11,6 mln zł. Projekt architektoniczny przygotowało studio DiM'84 Czesława Bieleckiego. Elewacja obiektu zostanie wykonana z desek modrzewia syberyjskiego z przeszkleniami i drewnianymi tarasami. W ramach rozwiązań proekologicznych przewidziano m.in. system wykorzystywania wody deszczowej, instalacje energooszczędne itp. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90. W ramach grupy Inter IKEA budowała dotąd głównie budynku biurowe m.in. University Business Center w Warszawie, a obecnie park biurowy Business Garden z 90 tys. mkw. powierzchni biurowej, hotelowej, konferencyjnej, handlowej i usługowej przy ul. Żwirki i Wigury w pobliżu Okęcia.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *