Gastronomiczny koncept Orbisu z prestiżową nagrodą

Orbis otrzymał prestiżowe wyróżnienie - „Medal Europejski” za Winestone - nowatorski koncept restauracji hotelowych wprowadzony przez markę Mercure w Polsce.
Fot. Medal odbierają Gilles Clavie, prezes Orbis SA, oraz Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA
Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 10 czerwca 2015 roku w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, medal odebrał z rąk Marka Goliszewskiego, Prezesa Business Centre Club – Gilles Clavie, prezes Orbis SA. W ceremonii uczestniczył także Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce - laureat Honorowego Medalu Europejskiego. Winestone to koncept oparty na dwóch elementach. Po pierwsze, kolekcji win (wine), wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów, a po drugie dań podawanych na „les planches” – kamiennych deskach (stone) rodem z najmodniejszych francuskich restauracji. Tak powstała nazwa Winestone. W menu goście znajdą zbilansowane potrawy, regionalne specjalności, a także chleb świeżo pieczony na zakwasie z rodzynek. Zgodnie z nowoczesnymi trendami Winestone ma otwartą kuchnię. Wystrój restauracji cechuje minimalizm i prostota, dominują kolory fioletowy i czarny w połączeniu z drewnianymi, dużymi stołami i marmurowymi blatami baru. Jeden duży stół nawiązuje do tradycji wspólnego biesiadowania. Są też stoły niskie, a przy nich fotele i wygodne kanapy. Specjalne lampy świecące ciepłym, delikatnym światłem nadają przestrzeni odpowiedni klimat i nastrój. W Winestone można kupić wszystko także na wynos. Jest też sklep WINESHOP, który dopełnia ofertę restauracji. Planowane jest otwarcie sklepu internetowego. Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli jest organizatorem niekomercyjnego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. Medal Europejski. Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Medalem Europejskim wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *