Calbud wybiera pomiędzy Hiltonem a Marriottem   INWESTYCJE

Spółka celowa Porto należąca do jednego z największych deweloperów na Pomorzu Zachodnim, Calbudu chce wybudować przy Bramie Portowej w Szczecinie cztero lub pięciogwiazdkowy hotel z ok. 250 pokojami. Obiekt ma działać pod jedną z marek międzynarodowych sieci hotelarskich - Hilton Worldwide, lub Marriott International.
Fot. Dawny Dom Towarowy Posejdon w Szczecinie
Edward Osina, właściciel Calbudu powiedział w rozmowie z Gazeta.pl, że ostateczna decyzja dotycząca wyboru franczyzodawcy i operatora nie została jeszcze podjęta. Wcześniej skłaniał się ku zawarciu umowy z siecią Hilton, jednak w kontekście niedawnych informacji, jakie przedstawiła radnym Szczecina firma Redi, dotyczących rewitalizacji dawnego hotelu Piast na potrzeby hotelu Hilton Garden Inn, dziś zawarcie umowy z siecią Hilton nie jest już takie pewne. Planowany hotel będzie miał maksymalnie 9 pięter i pomieści około 250 pokoi. Inwestycja warta 120-150 mln zł ma powstać do 31 marca 2019 r. Jej pozostałą częścią będzie rewitalizacja dawnego Domu Towarowego Posejdon w którym mają powstać powierzchnie handlowe i biurowe.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *