67 pokoi w trzygwiazdkowym standardzie w Łodzi

Firma Legs z Aleksandrowa Łódzkiego kupiła za 3 mln zł od miasta budynek dawnej przychodni przy ulicy Ogrodowej 21 w Łodzi. W ciągu czterech lat powstanie tam trzygwiazdkowy hotel - informuje Dziennik Łódzki.
Ogrodowa 21 (Google Street View)
Hotel, którego budowa ma rozpocząć się w ciągu roku od podpisania aktu notarialnego będzie dysponował 67 pokojami, oraz dwiema restauracjami. Nabywca nie zamierza wyburzać gmachu dawnej przychodni, ale przebudować go i nadbudować. Jego minimalna wysokość to 14 m, a maksymalna 16 m. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, budynek musi nawiązywać wyglądem do Manufaktury, czyli do jego wykończenia powinien zostać wykorzystany kamień lub klinkier. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła wstępnie 4,8 mln zł, jednak ze względu na małe zainteresowanie trzeba ją było obniżyć. W kolejnym przetargu miasto zmniejszyło tę kwotę do 4 mln zł, a ostatecznie nieruchomość została sprzedana za 3 mln zł. Inwestor, firma Legs z Aleksandrowa jest jednym z największych europejskich dystrybutorów przędz tekstylnych i technicznych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *