Warimpex sprzedaje hotel andel’s

Spółka Union Investment Real Estate kupi od Warimpeksu 4-gwiazdkowy hotel kongresowy andel's w Berlinie. Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi w III kwartale tego roku, a uzgodniona cena kupna wynosi ok. 105 mln euro.
Hotel andel's Berlin, fot. Warimpex
Warimpex i UBM posiadały dotychczas po 50% udziałów w tym wybudowanym w 2006 roku hotelu. Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna będzie nadal jako dzierżawca spółka Vienna International. "Nasza strategiczna inwestycja w projekt zlokalizowany w wówczas jeszcze mocno niedocenianej części Berlina, zakończyła się właśnie bardzo pomyślnie sprzedażą tego znakomitego obiektu. andel's Berlin stanowi doskonałą kombinację hotelu i oferty konferencyjnej, spełniającą potrzeby miasta, a także w ostatnich latach niezwykle dowartościowującą jego wschodnią część" - powiedział prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch. 557 pokojowy hotel andel's Berlin posiada także 3 800 m2 powierzchni konferencyjnej na którą składa się 21 sal dzielonych w różnych kombinacjach oraz 15 elastycznie zaprojektowanych pomieszczeń, w których mogą odbywać się seminaria. andel's Berlin jest ósmą inwestycją hotelarską Union Investment w stolicy Niemiec. Inne obiekty to również 5-gwiazdkowy hotel InterContinental, Radisson Blu Berlin, Pullman Berlin Schweizer Hof i pięciogwiazdkowy Hotel Sofitel przy placu Gendarmenmarkt. Portfolio hotelowe Union Investment, w skład którego wchodzi 25 marek, obejmuje obecnie 40 obiektów wartych ok. 2,3 mld euro. Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką notowaną na GPW. Zajmuje się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka posiada w swoim porfolio m.in hotele andel's w Krakowie, Katowicach i Łodzi, Amber Baltic w Międzyzdrojach, Chopin w Krakowie. W 2013 roku Warimpex i UBM sprzedały za ponad 100 mln euro otwartemu funduszowi nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank warszawski hotel InterContinental.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *