Luxury Collection Hotels debiutuje w Pradze i Bratysławie

Największa luksusowa marka w portfolio sieci Starwood poszerza swoją europejską ofertę o cztery luksusowe hotele, w Pradze, Bratysławie, Bodrum i Portopiccolo. Portfolio Luxury Collection będzie obejmować do końca tego roku ponad 100 hoteli na całym świecie.


Hotel Augustine a Luxury Collection, Praga

Hotel Augustine a Luxury Collection w Pradze został otwarty 30 czerwca tego roku. Położony w malowniczej dzielnicy Mala Strana, w samym sercu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO centrum miasta hotel oferuje ponad 100 luksusowo wyposażonych pokoi i apartamentów. Zajmuje siedem zabytkowych budynków, z których największym jest XIII wieczny klasztor należący wcześniej do braci Zakonu św Augustyna.

Hotel Augustine a Luxury Collection, Praga

Eleganckie wnętrza odzwierciedlają historię tego zakonnego budynku, wraz z wyposażeniem, inspirowanym przez czeski kubizm. Hotel posiada również kameralną salę balową, cztery sale konferencyjne, oraz centrum fitness i spa. Goście mogą spróbować dań kuchni czeskiej w restauracji Augustyna, a także koktajli i piw w refektarzu Bar 1887.


Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratysława

Grand Hotel River Park a Luxury Collection w Bratysławie zostanie otwarty 31 lipca tego roku. Zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego holenderskiego architekta Ericka van Egeraat prestiżowy hotel jest własnością Best Hotel Properties, która będzie także operatorem hotelu, gdy dołączy do Luxury Collection w sierpniu. Grand Hotel River Park znajduje się w centrum miasta i dysponuje 231 pokojami i apartamentami, dwiema restauracjami i barem w holu, basenem krytym, a także centrum fitness i spa, dwiema salami balowymi i pięcioma salami konferencyjnymi.

- Cieszymy się budując długoterminowe relacje z naszymi partnerami, właścicielami każdego z tych ekscytujących projektów pod marką Luxury Collection. Będziemy rozwijać markę w wielu innych miejscach w Europie - powiedział Michael Wale, prezes Starwood Hotels & Resorts na region Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. - Rosnące zapotrzebowanie dzisiejszych gości na hotele luksusowe, sprawia, że Starwood pozostaje skupiony na pracy z odpowiednimi partnerami i nie ustaje w poszukiwaniach nowych destynacji dla luksusowych obiektów - dodał.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *