COSTA COFFEE rośnie w siłę i otwiera nowe kawiarnie w trzech miastach

Legendarna kawa prosto z serca Londynu, wyjątkowa historia, klimatyczny wystrój i tętniące życiem kawiarnie ‒ COSTA COFFEE podbija serca Polaków. Na stale rozwijającym się rynku kawiarnianym marka już zajęła pozycję lidera… a wciąż ma apetyt na więcej. COSTA COFFEE otworzyła aż trzy nowe kawiarnie w Warszawie, Poznaniu  i Lublinie.

Wywodząca się z Londynu sieć kawiarni COSTA COFFEE zdobyła sympatię Polaków i wiodącą pozycję również  na rodzimym rynku. Polacy docenili m.in. wyjątkową, ponad 40-letnią historię marki i znakomitą kawę przygotowywaną na bazie legendarnej mieszanki Mocha Italia, pochodzącej z londyńskiej palarni COSTA COFFEE przy Old Paradise Street. Łącząc swoje globalne doświadczenia gromadzone w ponad 30 krajach z doskonałą znajomością lokalnego rynku, marka intensywnie rozwija się także w Polsce, umacniając przewagę nad konkurentami. W sierpniu br. otwarte zostały trzy nowe kawiarnie COSTA COFFEE ‒ w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. COSTA COFFEE POLSKA zarządza obecnie siecią 108 kawiarni w 18 miastach Polski oraz
ok. 190 urządzeń vendingowych.

Nowa kawiarnia COSTA COFFEE w Warszawie została otwarta w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska,  u zbiegu ul. Targowej i al. Solidarności. Jest to ważny obiekt łączący funkcje handlowo-usługową, komunikacyjną
i biurową, dlatego marka wybrała właśnie to miejsce dla swojej kolejnej kawiarni w stolicy Polski. Goście korzystać mogą z usytuowanego na 1. piętrze lokalu zaprojektowanego w stylu METRO. Kawiarnia w formie wyspy zajmuje łącznie powierzchnię 84 m kw.

Równolegle COSTA COFFEE zainaugurowała swoją działalność w sercu województwa lubelskiego. Kawowych propozycji i dań z menu COSTA COFFEE mogą już skosztować osoby odwiedzające Centrum Handlowe Atrium Felicity, przy Alei Wincenta Witosa w Lublinie. 84-metrowa kawiarnia w stylu METRO znajduje się w centralnej części obiektu, na parterze w strefie food-court przy schodach prowadzących do multipleksu. Niebawem  w Lublinie będą funkcjonowały aż trzy kawiarnie pod marką COSTA COFFEE – oprócz nowego lokalu w Atrium Felicity, jeszcze dwie kawiarnie w Centrum Handlowym Lublin Plaza będą działały pod szyldem COSTA COFFEE.

Wraz z otwarciem nowych kawiarni w Warszawie i Lublinie, COSTA COFFEE zadebiutowała również na poznańskim rynku. Nowa kawiarnia położona w kameralnej kamienicy na rogu Starego Rynku i ul. Świętosławskiej,  w sąsiedztwie XV-wiecznej Fary zaprasza gości do lokalu o powierzchni 140 m kw. Mieszkańcy Poznania mogą  już odwiedzać także kawiarnię COSTA COFFEE przy Dworcu PKP, a w tym roku jeszcze trzy kolejne kawiarnie  – jedna w Starym Browarze i dwie w Galerii Malta – będą działały pod marką COSTA COFFEE.

W kawiarniach COSTA COFFEE na gości czeka szeroki wybór kaw parzonych na bazie klasycznej mieszanki Mocha Italia, która została opracowana ponad 40 lat temu przez braci Sergio i Bruno Costa, a do dziś wypalana jest przy Old Paradise Street w Londynie. Wśród wielu kawowych propozycji znajdują się prawdziwe Legendy Smaku  m.in. CHAI Caffè Latte, wyraziste Corto czy Flat White, a także takie Klasyki, jak delikatnie spienione Cappuccino, mocne Americano czy mleczne Caffè Latte. Znakomitym dodatkiem do bogatej oferty kaw jest rozbudowane menu słodkich deserów i wytrawnych dań śniadaniowych i lunchowych, podawanych wedle uznania gości na ciepło lub zimno. W śniadaniowych i lunchowych zestawach znajdziemy m.in. quiche z dodatkami, grillowane tortille, sałatki, jogurt naturalny z owocowym puree i chrupiącym musli oraz naleśniki ze szpinakiem i twarożkiem, zaś na deser m.in. pyszne muffiny, sernik z truskawkami oraz caramel brownie tower.

Do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie już  ok. 115 kawiarni COSTA COFFEE i ok. 220 maszyn COSTA EXPRESS. W kolejnych latach dynamika rozwoju wzrośnie, czego efektem będzie kilkanaście otwarć rocznie. W perspektywie 5-7 lat liczba kawiarni się podwoi,  a liczba urządzeń vendingowych – potroi. Legendarna kawa COSTA COFFEE na bazie mieszanki Mocha Italia pochodzącej prosto z serca Londynu będzie oferowana w ok. 800 punktach w całym kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.