Rusza budowa Renaissance na Okęciu

Wiosną rozpocząć ma się budowa 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance przy lotnisku Okęcie. Należący do sieci Marriott International hotel z 225 pokojami i 1,5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej pierwszych gości przyjąć ma za dwa lata.


Całość inwestycji kosztować ma 120 mln zł (90 mln zł prace budowlane, 30 mln zł wyposażenie). Hotel powstanie naprzeciwko nowego terminala pasażerskiego, obok działającego od siedmiu lat 4-gwiazdkowego Courtyard by Marriott. Obydwoma hotelami zarządzać będzie, należącą do Polskich Portów Lotniczych, spółka Port-Hotel, która w grudniu podpisała umowę franczyzową z Global Hospitality Licencing, spółką-córką Marriott Int. Właścicielem hotelu będą PPL, które w całości sfinansują budowę ze środków własnych. 8-kondygnacyjny obiekt powstanie z wykorzystaniem konstrukcji istniejącego parkingu wielopoziomowego. Pierwsze informacje o planach uruchomienia hotelu Renaissance na Okęciu pojawiły się jeszcze w 2008 roku. PPL wraz ze Stowarzyszeniem Architektów RP ogłosiły konkurs na projekt architektoniczno- budowlany nowego hotelu. Spośród 117 zgłoszeń wiosną 2009 roku wybrano pracownię JEMS Architekci, która zarobiła na tym zleceniu 6,7 mln zł netto. Budowa ruszyć miała w latem 2009 roku, a hotel planowano oddać do użytku przed Euro 2012. Jednak plany te przesunęły się o kilkanaście miesięcy z powodu żmudnych negocjacji dotyczących umowy franczyzowej. Ponieważ własność budynku należała będzie do innego podmiotu niż franczyzobiorca, Marriott nalegał na podpisanie dodatkowych umów gwarancyjnych, z drugiej strony opłaty franczyzowe za hotele Marriott uchodzą za jedne z droższych w branży hotelarskiej. Obecnie na świecie działa ok. 150 hoteli marki Renaissance.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *