Rusza budowa Renaissance na Okęciu

Wiosną rozpocząć ma się budowa 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance przy lotnisku Okęcie. Należący do sieci Marriott International hotel z 225 pokojami i 1,5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej pierwszych gości przyjąć ma za dwa lata.

ht_2011_01-38.jpg

Całość inwestycji kosztować ma 120 mln zł (90 mln zł prace budowlane, 30 mln zł wyposażenie). Hotel powstanie naprzeciwko nowego terminala pasażerskiego, obok działającego od siedmiu lat 4-gwiazdkowego Courtyard by Marriott. Obydwoma hotelami zarządzać będzie, należącą do Polskich Portów Lotniczych, spółka Port-Hotel, która w grudniu podpisała umowę franczyzową z Global Hospitality Licencing, spółką-córką Marriott Int. Właścicielem hotelu będą PPL, które w całości sfinansują budowę ze środków własnych. 8-kondygnacyjny obiekt powstanie z wykorzystaniem konstrukcji istniejącego parkingu wielopoziomowego. Pierwsze informacje o planach uruchomienia hotelu Renaissance na Okęciu pojawiły się jeszcze w 2008 roku. PPL wraz ze Stowarzyszeniem Architektów RP ogłosiły konkurs na projekt architektoniczno- budowlany nowego hotelu. Spośród 117 zgłoszeń wiosną 2009 roku wybrano pracownię JEMS Architekci, która zarobiła na tym zleceniu 6,7 mln zł netto. Budowa ruszyć miała w latem 2009 roku, a hotel planowano oddać do użytku przed Euro 2012. Jednak plany te przesunęły się o kilkanaście miesięcy z powodu żmudnych negocjacji dotyczących umowy franczyzowej. Ponieważ własność budynku należała będzie do innego podmiotu niż franczyzobiorca, Marriott nalegał na podpisanie dodatkowych umów gwarancyjnych, z drugiej strony opłaty franczyzowe za hotele Marriott uchodzą za jedne z droższych w branży hotelarskiej. Obecnie na świecie działa ok. 150 hoteli marki

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *