Powstanie hotel przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce

Coraz więcej chętnych zgłasza się do Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego z chęcią wybudowania przylotniskowego hotelu w podrzeszowskiej Jasionce. Firma, która go zbuduje, zostanie wybrana już za kilka tygodni - informuje Gazeta.pl
Wizualizacja hotelu, MWM Architekci
Pod inwestycje przeznaczona jest hektarowa działka nieopodal powstającego przy lotnisku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. - Zależy nam na tym, aby był to hotel z górnej półki, być może jednej ze znanych, renomowanych sieci. Szczegółowe wymagania odnośnie do tego obiektu będą jeszcze przygotowywane - mówi Janusz Fudała, prezes RARR. Już w październiku zbierze się Rada Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, w skład której wchodzą przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, RARR oraz rzeszowskich uczelni. Rada ta dokona wyboru firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji hotelowej. Teren pod hotel nie będzie sprzedawany na własność firmie, ale przekazany w użytkowanie wieczyste. Inwestor będzie miał dwa lata na wybudowanie hotelu. Choć na razie oficjalnie procedura wyboru firmy jeszcze się nie rozpoczęła, do RARR zgłaszają się już firmy zainteresowane realizacją takiej inwestycji. Jedną z nich jest RK Invest. Na jej zlecenie projekt hotelu przygotowuje rzeszowska pracownia MWM Architekci. Projekt wart ok. 100 mln euro zakłada stworzenie tam prawdziwego miasteczka lotniczego wypełnionego rozmaitymi obiektami: hotelami, szpitalami, parkingami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.