Gołębiewski w Karpaczu Trochę otwarty, trochę zamknięty

Autor: Wiktor Kołakowski
Trwa epopeja związana z otwieraniem mega kompleksu Gołębiewski z 900 pokojami, parkiem wodnym i centrum konferencyjnym o pow. 3,5 tys. mkw. W sprawę zaangażował się nawet minister kultury. Stan na połowę stycznia: otwarto 120 pokoi, otwarcie całości przesunięto ze stycznia na czerwiec, Gołębiewski musi rozebrać dwa ostatnie piętra, ale nie zamierza.


Gołębiewski w Karpaczu otwarty miał być jeszcze w 2009 roku, potem termin przesuwany był na pierwszą połowę ubiegłego roku, IV kwartał. W końcu, w połowie grudnia w ramach rozruchu uruchomiono 120 pokoi i dwie restauracje. Całość otwarta miała być w styczniu.


Większy niż Pałac Kultury

Budowa hotelu, która rozpoczęła się wiosną 2007 roku na 15-hektarowej działce kupionej przez Tadeusza Gołębiewskiego za 13 mln zł, od początku budziła duże kontrowersje w lokalnym środowisku ekologów i architektów z powodu swojej skali. Powierzchnia całkowita kompleksu wynieść ma 116 tys. mkw., czyli więcej niż ma Pałac Kultury i Nauki. Znaleźć ma się w nim 880 pokoi i 20 apartamentów dla dwóch tysięcy gości, park wodny z kompleksem basenów, zjeżdżalniami, saunami, grotą śnieżną, jaskinią solną i centrum SPA, a także lodowisko, kręgielnia, siłownia, plac zabaw i sale do gier zręcznościowych. Do tego trzy restauracje, w tym jedna na 500 os [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *