Galaxy: nowe cztery gwiazdki w Krakowie…

Pod koniec kwietnia w Krakowie otwarty zostanie 4-gwiazdkowy hotel Galaxy. 205-pokojowy obiekt przy moście Kotlarskim w sąsiedztwie Kazimierza oferować będzie centrum konferencyjne na 500 osób, 350 miejsc w części gastronomicznej i strefę rekreacyjną. To szósty hotel 4-gwiazdkowy otwierany w tym mieście w ciągu ostatnich dwóch lat i 24 tej kategorii w Krakowie.


Inwestorem jest Jacek Legendziewicz, właściciel krakowskiego biura podróży Jordan, działającego od 1987 roku. Hotel zlokalizowany jest przy ul. Gęsiej, przy której znajduje się też centrala biura Jordan i jej baza transportowa, składająca się z ok. 30 autokarów. W 7-piętrowym budynku znajdzie się 459 miejsc noclegowych, a w podziemnej kondygnacji parking. Pokoje będą miały pow. od 17 do 42 mkw., a w każdym m.in. 32-calowy telewizor marki LG, telefon w pokoju i łazience oraz dostęp do internetu. Na część gastronomiczną złożą się restauracja z salą śniadaniową na 188 osób i lobby bar oraz ogród zimowy na oszklonym tarasie ze 140 miejscami.


Część konferencyjna składać się będzie z sześciu sal z systemem ruchomych ścian o łącznej powierzchni 444 mkw. W centrum rekreacyjnym znajdzie się basen, jacuzzi, sauna, fitness, siłownia i SPA. Na parterze zlokalizowana będzie część usługowo-handlowa o pow. ok. 1100 mkw. pod wynajem. Jak mówi Anita Plichta, kierownik sprzedaży w nowym hotelu, Galaxy „przygotowany jest na wiele motywów pobytu”: – Nasz hotel spełnia wymagania organizatorów konferencji i eventów, biznesmenów, rodzin z dziećmi, podróżujących w grupach i indywidualnie. 205 pokoi zaplanowano tak, żeby ciekawą ofertą móc odpowiedzieć na zapotrzebowanie zarówno z segmentu Leisure i SPA, jak i Business i MICE. Kraków jest miastem z największą liczbą skategoryzowanych hoteli 4-gwiazdkowych w Polsce.


Jest ich tam obecnie 23 (w Warszawie 8). W ciągu ostatnich dwóch lat otwarto Park Inn, Kossak, Swing, Unicus, a styczniu Hilton Garden Inn. Ceny za noc w dzień powszedni w lutym kształtowały się od 180−200 zł ( Swing, Novotel Bronowice, Best Western Premier) do 450–500 zł (Pod Różą, andel’s). – Są w mieście świetne obiekty tej kategorii, ale nie ma obiektu tej wielkości z takimi składowymi, między którymi istnieje równowaga potencjału dająca pełne możliwości. Infrastruktura i potencjał Galaxy zarówno pod względem wielkości bazy noclegowej, powierzchni konferencyjnej, restauracyjno- bankietowej i SPA jak i lokalizacji to atuty, które pozwalają na stworzenie szerokiej, kompleksowej oferty – przekonuje o powodzeniu tego projektu hotelowego Anita Plichta.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *