Nowy prezes Port-Hotele

Mirosław Moczarski został prezesem zarządu spółki Port- Hotel, która jest franczyzobiorcą, zarządzającym i właścicielem 4-gwiazdkowego hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport oraz powstającego obok 5-gwiazdkowego Renaissance.


Przez ostatnie trzy lata był członkiem zarządu spółki Port- Hotel. Na fotelu prezesa zastąpił Krzysztofa Gerula, którego kadencja dobiegła końca. Mirosław Moczarski karierę rozpoczął w 1985 roku w należącym do Orbisu hotelu Mrongovia w Mrągowie, którym zarządzał w latach 1993–2008. W 2001 roku wdrożył tam pierwszy w Polsce koncept Resort & SPA. Następnie pełnił funkcję dyrektora w orbisowskich hotelach Neptun w Szczecinie, Novotel w Gdańsku i Petropol w Płocku. W minionej kadencji odpowiadał za sprawy operacyjne hotelu i zagadnienia związane z rozwojem spółki. Prowadził i koordynował, przy udziale Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” – właściciela Port-Hotel, proces negocjacji z korporacją Marriott International, Inc., dotyczący nowego projektu hotelowego przy Lotnisku Chopina w Warszawie. W efekcie tych rozmów w grudniu ubiegłego roku podpisano umowę na budowę luksusowego hotelu Renaissance, marki należącej do portfolio sieci Marriott, którego budowa zostanie w całości sfinansowana ze środków PP „Porty Lotnicze” i pozostanie jego własnością, natomiast franczyzobiorcą i zarządzającym tego obiektu będzie Port-Hotel. Hotel będzie miał 225 pokoi na ośmiu kondygnacjach i zostanie, jak wstępnie się planuje, oddany do eksploatacji w pierwszej połowie 2013 roku. Spółka planuje także wkrótce podpisać kolejne umowy, głównie na hotele ekonomiczne, które zamierza prowadzić w ramach jednego z międzynarodowych systemów hotelowych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *