Ciepło spod parasola

Ogródki gastronomiczne służą do zwiększenia zysku. Dzięki nim restauracja hotelowa może zwielokrotnić obroty nawet kilkukrotnie, bo w ciepły dzień mało kto siedzi wewnątrz lokalu, a wszyscy chcą być na zewnątrz. Ale przychodzi październik i to źródło przychodów się kończy. Jednak można je podtrzymać, instalując parasole grzewcze, dzięki którym lokal jest w stanie przyjmować więcej gości niż ma miejsc w środku.Parasole grzewcze to urządzenia zasilane płynnym gazem (propanem lub propan-butanem) w butlach lub energią elektryczną emitujące promieniowanie podczerwone. Dzięki nim człowiek przebywający w promieniu do kilku, kilkunastu a nawet – w najmocniejszych urządzeniach – kilkudziesięciu metrów odczuwa ciepło o temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza bez względu na to jaka jest pogoda. I bawi się, zamawiając kolejne dania i drinki jak w ciepły letni wieczór, ku radości managera.

Gazowe a elektryczne

W parasolach zasilanych gazem, dzięki regulatorowi jego przepływu, można dostosować moc promieniowania do temperatury zewnętrznej. W urządzeniach elektrycznych istnieje dwustopniowa regulacja mocy w kilowatach. Emitowane przez nie promieniowanie nie ogrzewa powietrza, lecz przenika przez nie jak promienie słoneczne i dopiero w zetknięciu z przedmiotami czy organizmami żywymi zamienia się w energię cieplną. Parasole gazowe nie są lekkie, bo potrafią ważyć pod 20 kilogramów, w tym ok. 10 kg sama butla. Ale są mobilne dzięki wyposażeniu w kółka, co powoduje, że przemieszczanie ich po ogródku i ustawianie w dowolne konfiguracje nie sprawia większego kłopotu. Zużywają od ćwierć kilo do kilograma gazu na godzinę, w zależności od ustawionej mocy palnika i temperatury zewnętrznej, a jedna butla może starczyć na 40 godzin. Szacuje się, że koszt użytkowania jednego parasola przy średnim użyciu przez ok. 8-10 godzin to tygodniowo około 50 złoty [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anna Patoleta

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *