Jak urządzić hotelowy pokój

ht_2011_02-30.jpgWystrój pokoju jest indywidualną kwestią każdego inwestora, jego gustu i możliwości finansowych. Najlepiej jeśli zatrudni do tego projektanta wnętrz. Ale warto, aby sam też wiedział, czego może oczekiwać i na co go stać. Aby stworzyć spójną estetycznie całość współgrać musi ze sobą to co jest na podłodze, to co jest na ścianach, to co wisi przy oknach i leży na łóżku. Jak to wszystko odpowiednio dobrać, tak aby jeszcze do tego służyło jak najdłużej piszą zajmujący się tym eksperci.Jak i jakie wybrać okleiny

Współczesne wnętrze hotelu jest jak współczesny człowiek. Musi być dobrze zorganizowane i odporne na szybkie tempo toczącego się życia. Jednym z elementów wnętrza, który decyduje zarówno o jego atrakcyjności dla gościa hotelowego, jak i o bezpieczeństwie ekonomicznym hotelu, jest wystrój ścian.

Tak, jak zwracamy uwagę na odczucia związane z przemieszczaniem się po różnych rodzajach posadzek (ich twardość czy specyficzny odgłos kroków), tak w przypadku ścian istotny jest dotyk, ich grafika i kolor. Ponieważ ogromną rolę w odczuciach gościa, które wpływają na ocenę hotelu, odgrywa jego stan techniczny i czystość, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór materiałów dekoracyjnych pod kątem ich wytrzymałości użytkowej oraz łatwości w usuwaniu ewentualnych zabrudzeń, takich jak ślady po obcasach, kolorowych płynach, szmince itp. Doświadczony przedsiębiorca hotelowy raczej oszczędza poprzez wykonanie optymalnego projektu architektonicznego, odpowiednią organizację pracy czy dobór dostawców usług i galanterii hotelowej używanej na co dzień, niż poprzez używanie jak najtańszych, a co za tym często idzie słabych jakościowo elementów wystroju wnętrza.


Szybkie i czyste

Produktem, który jest najodpowiedniejszy do wnętrz hotelowych, są szerokie (110−130cm) okleiny ścienne. Okleiny pozwalają szybko i stosunkowo niedrogo zarówno zabezpieczyć ściany przed brudem i bezmyślnością gości hotelowych, jak i nadać im szlachetny i elegancki wygląd, dopasowany do oczekiwanej przez nas grupy odbiorców. Pomimo że obecnie są tysiące różnych rozwiązań materiałów wykończeniowych, okleiny ścienne łączą w sobie kilka bardzo istotnych cech. Są szybkie i czyste w montażu, a więc można je zainstalować w ostatnim niemalże momencie, a nawet można prowadzić prace już po otwarciu hotelu, kiedy goście nawet nie będą zdawać sobie z tego sprawy. Okleiny pozwalają w 100 proc. kontrolować zgodność projektu z jego realizacją, co jest szczególnie ważne przy koordynacji pracy wielu ekip budowlanych. Dobrej jakości okleiny można użytkować przez 10−15 lat bez konieczności konserwacji. W przypadku oklein winylowych, można je często myć miękkimi detergentami i ciepłą wodą czy alkoholem, jeżeli zabrudzenia tego wymagają.


Co w pokoju, a co w lobby

Planując stosowanie oklein możemy bardzo precyzyjnie dobrać ich rodzaje do określonych stref. I tak na korytarzach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się okleiny winylowe na podkładzie materiałowym o gramaturze powyżej 450 g/mkw lub okleiny tekstylne, o gęstym utkaniu, z grubych włókien syntetycznych. W strefach korytarzy i lobby, gdzie ściany są mniej narażone na „ataki walizek i wózków ze sprzętem do mycia”, możemy stosować okleiny tekstylne z włókien naturalnych i syntetycznych zabezpieczonych teflonem przed przypadkowym zaplamieniem i nadmiernym osiadaniem kurzu. W lobby i hallu recepcyjnym coraz częściej, zamiast drogich ciężko wyglądających dekoracji z płyt meblowych, metaloplastyki czy rzeźb, stosuje się obrazy graficzne czy fotografię nadrukowaną na bazę z szerokich, winylowych oklein ściennych. Daje to ogromne możliwości twórcze architektom i pozwala w prosty sposób zindywidualizować wnętrze hotelu. Przy wyborze dostawcy należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania na dostarczonych próbkach, zmywalność alkoholem i wodnymi roztworami detergentów oraz to czy producent /dostawca oferuje dodatkowy serwis, taki jak darmowe fotografie, grafiki czy nawet możliwość wykonania wizualizacji wnętrza z wybraną grafiką. Jeżeli chodzi o pokoje, to wystarczy nam gramatura 350 gram/mkw. z wyjątkiem takich, gdzie występuje wąski korytarz czy zbyt wąskie przejścia komunikacyjne i obawa o ciągłe ocieranie się ciężkiego bagażu o ściany. W pokojach można też zastosować podz [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

9 komentarzy do “Jak urządzić hotelowy pokój

 1. W hotelach liczą się detale. Obrusy, żaluzje czy nawet świeczki decydują o tym, czy gościom się podoba czy też nie. Teraz fajne świece ledowe mają w Bottonexie, polecam wam zajrzeć na ich stronę 😉

 2. Ja tam mysle, ze trzeba kombinowac by wszystko miało „luksusowy” wyglad wzglednie tanim kosztem. W moim hotelu pomontowałem ostatnio do apartamentów i do recepcji sufity napinane. Polecono mi http://sufitywarszawa.pl/ i okazało sie, ze wyniosło mnie to sporo mniej niz myślałem, a gwarancje dają naprawde solidną.

 3. Wszystko zależy od tego, na co stylizuje się dany hotel. U nas panuje styl glamour, więc nie wyobrażam sobie winylowych oklein na ścianach. Meble w odpowiednim dla nas styku zamawiamy na milsystem.pl.

 4. Super poradnik. Nie łatwo jest ładnie urządzić pokoje hotelowe, zwłaszcza, że nie jest to tanie przedsięwzięcie. W naszym ośrodku skorzystaliśmy z pomocy firmy MIL System, która nam pokoje o jakich marzyliśmy.

 5. Jeśli urządzać pokój hotelowy to tylko z MIL-System. Mają super meble zarówno do dużych hoteli, jak i małych pensjonatów

 6. też skorzystałam z usług MIL-System przy urządzaniu hotelu i jestem bardzo zadowolona z efektu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *