IBB Andersia w Poznaniu

Designerskie wnętrza z najwyższej jakości materiałów, podgrzewana, marmurowa podłoga w przeszklonej łazience i stylowo urządzone, przestrzenne pokoje w najwyższym budynku w Poznaniu Andersia Tower, do tego bezpłatny minibar z napojami bezalkoholowymi i nagrody za najwyższy poziom serwisu w polskich hotelach – to IBB Andersia Poznań.


Hotel hiszpańskiej sieci IBB zlokalizowany jest na pierwszych dziewięciu piętrach 19-kondygnacyjnego wieżowca o wysokości 102 metrów. Andersia dysponuje 171 pokojami, ośmioma salami konferencyjnymi na 700 osób, kompleksem Harmonia SPA oraz restauracją Mosaica z czterema autonomicznie zaaranżowanymi przestrzeniami. Stylowe pokoje charakteryzują się ekskluzywnymi wykończeniami, komfortowymi tkaninami i naturalnymi materiałami.


Oryginalnym przykładem dodatkowego umeblowania jest zagospodarowany jako leżanka parapet okienny, skąd goście mogą podziwiać widok m.in. na zabytkowy Stary Browar. Zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami przeszklone, otwarte na pokój łazienki wyposażone są w specjalne natryski tzw. deszczownice delikatnie rozpryskującymi krople wody oraz we francuskie kosmetyki Yves Rocher.


Wśród 171 pokoi znajduje się 139 pokoi Comfor t od 26 mkw., osiem pokoi Business Room od 33 mkw. z ergonomicznym fotelem, dostawą porannej prasy, systemem dokującym do iPhone/iPod i ekspresem do kawy, 12 apartamentów Junior od 37 mkw. z osobną łazienką, WC i pokojem dziennym, osiem luksusowych pokoi Executive od 41 do 46 mkw. z sypialnią oddzieloną szklaną ścianką od części dziennej, trzy apartamenty Senior Suite od 52 do 62 mkw. z sypialnią i salonem, wyposażonym w luksusowe skórzane meble, przedpokojem, łazienką, osobnym WC oraz ponad 100-metrowy Apar tament Prezydencki z dwiema sypialniami, angielskimi lustrzanymi meblami oraz kompletem wyposażenia i usług.W każdym pokoju można bezpłatnie i bez ograniczeń korzystać z Internetu i częstować się bezalkoholowymi napojami z bezpłatnego minibaru. Część gastro nom ic zna składa się z tr ze c h l okali . Sama restauracja Mosaica to cztery przestr zenie, czter y dynamiki światła, czte r y niepo wtar zaln e aran żacje. To kom pr omis czterech ży wiołów wyrażonyc h w bar wie, aran żacji i architekturze, a gość sam decyduje, w jakiej oprawie chce delektować się włoskimi makaronami, soczystym stekiem czy tradycyjną kaczką po poznańsku. W restauracji Flavoria na pierwszym piętr ze na gości czeka bogaty bufet śniadaniowy, a w Lobby Barze delikatne koktajle, mocne alkohole, aromatyczne kawy i dania z Mosaiki.


Osiem przestronnych sal konferencyjnych usytuowanych na pierwszym piętrze z flor ystycznym wzorem na kompozytowym suficie oferuje elastyczne możliwości aranżacyjne, a Harmonia SPA: basen, jaccuzi, sauny, salę fitness i masaże ekskluzywnymi produktami Decleor i Carita i różnorodne pakiety SPA. Otwar ty w połowie 2007 roku hotel zdążył już dwukrotnie wygrać konkurs TOPHOTEL 2009 i 2010 w kategorii: Best Service – najlepsza obsługa. Dwukrotnie został też uhonorowany nagrodą Expedia Insiders’s Select przyznawaną przez kapitułę przedstawicieli portalu, jak i samych gości hotelom spełniającym najwyższe standardy i świadczące usługi na najwyższym poziomie.•
IBB Andersia

Miasto: Poznań
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 171 Liczba miejsc noclegowych: 342
Liczba lokali gastronomicznych: 3/Liczba miejsc: 228
Liczba sal konferencyjnych: 8/Liczba miejsc: 700
SPA: Harmonia SPA
Sieć: IBB
Liczba zatrudnionych: 100
Data otwarcia: lipiec 2007

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *