Na wyspie Ołowiance w Gdańsku powstanie 100 pokojowy hotel

Litewska spółka Domus Amica UAB zamierza zmienić zabytkowe mury spichlerza na wsypie Ołowiance w Gdańsku w luksusowy hotel dysponujący 100 pokojami, basenem i zapleczem konferencyjnym. Otwarcie planowane jest w 2018 roku.
Wizualizacja, Studio Projektowe WM
Zabytkowe ruiny dawnego spichlerza w którym ma powstać hotel są w opłakanym stanie. Brakuje stropów i dachu, inwestor musi nie tylko zrekonstruować i odnowić grube na półtora metra ceglane ściany, ale wzmocnić także fundamenty. Niemniej jak powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Dariusz Marzecki ze Studia Projektowego WM, spod którego ręki wychodzi projekt nowego obiektu - Wstępna koncepcja została zatwierdzona przez konserwatora. Obecnie opracowywany jest projekt architektoniczny. Mamy też pozwolenia na pierwsze roboty budowlane. Same prace związane z budową hotelu ruszą w połowie przyszłego roku i powinny zakończyć się na przełomie 2017 i 2018 r. Hotel będzie dysponował około 100 pokojami, w tym apartamentami królewskimi, restauracją, barem, czterema salami konferencyjnymi, małym i dużym basenem oraz być może również winiarnią.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *