Holendrzy w Olandii?

Kompleks hotelowy Olandia w Wielkopolsce, który trafił na listę Centrów Pobytowych dla piłkarzy na Euro 2012 zabiega, aby gościć u siebie reprezentację Holandii. Ma mu w tym pomóc były reprezentant Polski Włodzimierz Smolarek, który spędził część swojej kariery w tym kraju. Otwarta w ubiegłym roku Olandia to XVIII-wieczny, zrewitalizowany obiekt położony na skraju Puszczy Noteckiej, 70 km od Poznania.


Obecnie dysponuje 69 miejscami w 22 pokojach. W drugim kwartale tego roku, oddana do użytku zostanie kolejna część tzw. Kamiennik, co łącznie pozwoli gościć do 201 osób. Nazwa obiektu i zainteresowanie drużyną Holandii nie jest przypadkowe. Na terenach, na których znajduje się Olandia w XVI i XVII wieku osiedlali się osadnicy z Królestwa Niderlandów. Dlatego nowy obiekt nawiązuje do tej tradycji. Na terenie kompleksu działa skansen holenderski, a właściciele tworzą program otwartych imprez, które mają przybliżać szerszemu gronu osad tradycje olenderskich osadników. W części dworskiej znajduje się osiem pokoi wyposażonych w duchu olenderskich rzemieślników, tak, aby jak najwierniej przywołać atmosferę dawnej epoki. W sąsiedztwie Dworu ulokowany jest Spichlerz, w którym oprócz 14 pokoi gościnnych oraz Karczmy Olenderskiej, mieści się Winiarnia. W parku z dostępem do jeziora organizowane są różnorakie wydarzenia artystyczne. Właściciele obiektu, rodzina Makiewiczów, przedsiębiorców w branży rolnej, liczy na to, że piłkarska drużyna Holandii czułaby się tu jak u siebie, a Włodzimierz Smolarek, który zna obecnego trenera Holendrów przekona go do tego wyboru. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *