Jaka klimatyzacja w hotelu

Systemy klimatyzacji w hotelach mają kilka charakterystycznych cech, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu układu i jego montażu. Bez wątpienia zaliczyć do nich można przestrzeń instalacyjną. Systemy klimatyzacji i wentylacji wymagają najwięcej przestrzeni instalacyjnej spośród wszystkich systemów montowanych w budynkach, czasami nawet do 10 proc. kubatury obiektu.

Tymczasem hotele charakteryzują się stosunkowo wąskimi ciągami komunikacyjnymi i pokojami przeznaczonymi przeważnie dla jednej czy dwóch osób, co sprawia, że przestrzeń instalacyjna jest niewielka. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby projektowany system wymagał jak najmniejszej przestrzeni do instalacji.

Wielkość budynku a klimatyzacja

W sposób zasadniczy na projekt systemu klimatyzacji w hotelu wpływa wielkość budynku, bo to właśnie ona determinuje wybór konkretnego rozwiązania. Branża hotelowa jest bardzo zróżnicowana, od małych, kilkunastoosobowych obiektów po hotele posiadające nawet kilkaset pomieszczeń. Do każdego rodzaju obiektu przeznaczone jest inne rozwiązanie systemu klimatyzacji. I tak do budynków małych najlepsze są systemy typu Split lub Multisplit, do średnich – małe i średnie systemy klimatyzacji opartej o technologię zmiennego przepływu czynnika VRF. W przypadku największy [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Michał Zalewski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *