Austriacy zbudują w Warszawie 254 pokojowy hotel Holiday Inn

UBM Development, wiodący austriacki deweloper, wybuduje przy ulicy Twardej w Warszawie 254 pokojowy hotel, który działać będzie pod marką Holiday Inn. Obiektem zarządzać będzie właściciel marki, InterContinental Hotels Group, jedna z czołowych sieci hotelarskich na świecie.
Działka na rogu Żelaznej, Złotej i Twardej - maj 2014, fot. Google Street View
Czterogwiazdkowy Holiday Inn Warszawa – Centrum będzie szóstym hotelem IHG w Polsce. UBM natomiast wybudował dotychczas w Polsce m.in. hotele Intercontinental w Warszawie, andel’s w Łodzi i Krakowie, angelo w Katowicach, Radissony w Krakowie i Wrocławiu czy Park Inn by Radisson w Krakowie (większość we współpracy z innym austriackim deweloperem, grupą Warimpex). Hotel powstać ma na niezabudowanej obecnie działce niedaleko Dworca Centralnego, w granicach administracyjnych Woli. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2016 roku i potrwają około 22 miesiące, a koszt inwestycji szacowany jest na około 25 milionów euro. Obecnie trwają procedury administracyjne zmierzające do zmiany pierwotnego pozwolenia na budowę budynku biurowego na pozwolenie na budowę hotelu. Hotel posiadać będzie ponadto obszerne zaplecze konferencyjne, restaurację, bar, oraz siłownię na 16. Piętrze z panoramicznym widokiem na miasto. Miquel Martins, dyrektor ds. rozwoju na Polskę IHG powiedział – Hotel ten stanowić będzie znakomite uzupełnienie naszego portfela Holiday Inn. Będzie to również pierwszy hotel w Polsce, w którym znajdzie się nasz flagowy koncept otwartego lobby. Z olbrzymią radością witamy rozwój naszych marek w Warszawie, która jest dla nas kluczowym miastem w Polsce i elementem stałej ekspansji strategicznej w Europie. Koncept otwartego lobby zakłada wykorzystanie współczesnych pomysłów architektonicznych i przemienia tradycyjne lobby hotelowe, łącząc recepcję, restaurację, bar, obszar do odpoczynku oraz centrum biznesowe w jednej otwartej, spójnej przestrzeni. UBM Development to firma powstała w tym roku w wyniku połączenia UBM ze spółką Strauss & Partner Development należącą do austriackiej firmy budowlanej PORR AG. Do nowej struktury weszły też nieruchomości firmy PORR, które nie były jej niezbędne do prowadzenia bieżącej działalności. UBM Development koncentrując się na rozwoju projektów hotelowych, biurowych i mieszkaniowych głównie na rynkach niemieckim, austriackim i polskim. IHG to globalna sieć hotelarska posiadająca portfel marek hotelowych w tym InterContinental, Kimpton, HUALUXE, Crown Plaza, Indigo, Even, Holiday Inn, Staybridge, oraz Candlewood. Posiada, franczyzuje, zarządza, bądź dzierżawi ona 4 900 hoteli i 727 000 pokoi w blisko 100 krajach, a kolejne 1 300 hoteli znajduje się w różnych stadiach budowy i projektowania.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *