Hotel z Pomysłem: EUROPEUM WROCŁAW

Hotel położony w Dzielnicy Czterech Świątyń, 200 metrów od Rynku, chce być miejscem przyjaznym zarówno dla biznesu, jak i dla turystów odwiedzających Wrocław. Oferuje gościom 38 kompleksowo odnowione pokoje z dźwiękoszczelnymi oknami, klimatyzacją i darmowym dostępem do internetu. Część pokoi posiada panoramiczne okna, z których roztacza się widok na zabytki Starego Miasta. Już na etapie projektu wnętrz koncentrowano się na wyborze naturalnych materiałów wykończeniowych oraz detalach wyposażenia.


W każdym pokoju znajduje się przestronna łazienka z prysznicem lub wanną. Wyposażenie łazienek zostało wyselekcjonowane z dbałością o detale i przy użyciu szlachetnych materiałów wykończeniowych, takich jak granit i marmur oraz z wykorzystaniem naturalnego systemu oświetlenia. Na parterze hotelu znajduje się stylowo urządzona restauracja Brasserie 27 oferująca kuchnię międzynarodową w najnowszych aranżacjach. Zastosowane materiały wykończeniowe, takie jak drewno dębu, ceramiczne akcenty, szlachetna miedź oraz naturalna skóra, nadały wnętrzu jednocześnie szykowną jak i przytulną atmosferę. Szefem kuchni jest Grzegorz Cielecki, który swoje doświadczenia kulinarne zdobywał pod okiem europejskich mistrzów fachu, m.in. Didiera Pic de Vernoux (członka prestiżowego Association Les Maitres Cuisiniers de France). W listopadzie ubiegłego roku podczas XI międzynarodowych targów gastronomicznych Villeroy & Boch Culinary World Cup 2010 w Luksemburgu, jako trener Narodowej Kadry Juniorów zdobył brązowy medal w konkursie o Puchar Świata.


Do popisowych dań szefa kuchni należy m.in. chateaubriand z pieprzem łamanym, miksem leśnych grzybów, zielonymi szparagami i sosem koniakowym oraz filet z łososia skropiony olejem z trawy cytrynowej oraz sosem z raka i gorgonzoli. Brasserie 27 to również bogata lista win, koktajli i drinków. Do dyspozycji gości jest centrum wellness z sauną fińską oraz nowoczesną siłownią. Na wyposażeniu siłowni znajduje się sprzęt firmy Nautilus: profesjonalny atlas, rower cardio oraz stepper eliptyczny, a także telewizor LCD z kanałami cyfrowymi. Na życzenie gości hotel organizuje indywidualny trening siłowy lub zajęcia jogi pod okiem wykwalifikowanego instruktora oraz profesjonalny masaż. Przestronna fińska sauna z przeznaczona jest dla 5−6 osób.


Hotel EUROPEUM

Miasto: Wrocław
Kategoria przyznana: 3*
Liczba pokoi: 38 Liczba miejsc noclegowych: 71
Liczba lokali gastronomicznych: 1/Liczba miejsc: 70
Liczba sal konferencyjnych: 4/Liczba miejsc: 180
SPA: sauna fińska
Sieć: nie
Data otwarcia: 1999 rok


Tak jak i w pozostałych częściach hotelu, również w saunie wykorzystano wysokiej jakości materiały wykończeniowe, takie jak boazeria osikowa i drewno Abachi. Europeum oferuje też, ulokowane na pierwszym piętrze, cztery nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 180 mkw., które mogą pomieścić do 180 osób. Sale są w pełni klimatyzowane oraz posiadają dźwiękoszczelne okna. Dodatkowo wyposażone są w stałe łącze internetowe, rzutnik multimedialny oraz flipcharty. W hotelu znajduje się też monitorowany parking podziemny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *