Suszarki, ręczniki i wieszaki na szczycie listy nielegalnych trofeów hotelowych gości

Serwis Kayak spytał polskich turystów jakie przedmioty najchętniej zabierają z hotelowych pokoi i z jakich powodów to właśnie one lądują w ich bagażach. Chociaż aż 71% ankietowanych Polaków przyznało, że zabiera ze sobą przedmioty z hotelu, to głównie są to drobiazgi, jak przybory toaletowe, czy kapcie. Co trzeci ankietowany opuszcza jednak pokój z łazienkową suszarką do włosów.

71% ankietowanych Polaków przyznało, że zabiera ze sobą przedmioty z hotelu. Jakie są ku temu powody? 46% uczestników ankiety wykorzystuje je podczas dalszej podróży, a 26% wyznało, że te zdobycze mają dla nich wartość pamiątkową. 18% podróżnych winą za przywłaszczanie sobie hotelowych drobiazgów obarcza swoją skłonność do kleptomanii, natomiast 10% po prostu docenia ciekawy styl wystroju pokoi hotelowych.

39% gości deklaruje, że nigdy niczego nie zabiera z pokoju hotelowego. Pozostałe 71% najczęściej wynosi przedmioty „dozwolone”, a wśród najpopularniejsze są przybory toaletowe, które z pokoi zabiera 60% ankietowanych. Trochę rzadziej w ich walizkach lądują takie przedmioty, jak pasta do zębów (42%), kapcie (30%) czy notatniki i długopisy (27%).
Aż 43% z 71% ankietowanych, którzy przyznali się do kolekcjonowania hotelowych „pamiątek”, nigdy nie wraca do domu z „niedozwolonymi” przedmiotami. Wyniki ankiety pokazują, że najwięcej zakazanych łupów znika z łazienek - 40% z 71% gości, którzy coś wynoszą (co trzeci ankietowany) nie wyrusza do domu bez suszarki, 38% docenia jakość hotelowych ręczników, a 35% pakuje do walizki wieszaki.


Najczęściej zabierane „dozwolone” przedmioty

% ankietowanych, którzy wracają z nimi do domu

 

1.

Przybory toaletowe

60

2.

Pasta do zębów

42

3.

Kapcie

30

4.

Przybory do pisania (długopisy, koperty, notesy)

27

5.

Czepek pod prysznic

23

 

 

 

Najczęściej zabierane „niedozwolone” przedmioty

% ankietowanych, którzy wracają z nimi do domu

1.

Suszarka

40

2.

Ręczniki

38

3.

Wieszaki

35

4.

Szlafrok

32

5.

Zasłony

31

 

 

Ankietę przeprowadzono również wśród mieszkańców innych krajów europejskich. Oto wybrane wyniki z wybranych państw:

  • Polaków i Hiszpanów charakteryzuje podobne podejście - 61% hiszpańskich ankietowanych przyznało, że do domu nie wraca bez hotelowych suszarek.
  • 23% Francuzów kolekcjonuje... grzebienie.
  • Niemcy natomiast uwielbiają czytać - 17% ankietowanych zabiera z hotelu czasopisma.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Suszarki, ręczniki i wieszaki na szczycie listy nielegalnych trofeów hotelowych gości

  1. Czyżby w badaniu brało udział 110% ankietowanych?

    „39% gości deklaruje, że nigdy niczego nie zabiera z pokoju hotelowego. Pozostałe 71% najczęściej wynosi przedmioty „dozwolone””

    39%+71%=110%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *