Nowy hotel w Krakowie

W Krakowie na Starym Mieście otwarty został 3-gwiazdkowy hotel Maksymilian w zabytkowej kamienicy przy ul. Karmelickiej. Hotel oferuje 33 pokoje i salę konferencyjną na 60 osób.


Kamienica, w której znajduje się hotel, wpisana jest do rejestru zabytków Krakowa. Została wybudowana w 1871 roku, jako jedna z pierwszych przy ulicy Karmelickiej. Budynek został zaprojektowany przez Maksymiliana Nitscha, który był czołowym przedstawicielem krakowskiego środowiska architektonicznego, a kamienica pierwotnie pełniła funkcję domu architekta. W latach 2008−2010 budynek został przekształcony i gruntownie wyremontowany. Nastąpiła także nadbudowa części tylnej oraz odrestaurowanie elewacji. Wszystkie czynności zostały wykonane tak, aby zachować pierwotny kształt, wystrój i stylowy charakter zabytkowej kamienicy. Po ukończeniu renowacji bocznego skrzydła hotelu, w sierpniu 2010 roku uruchomiono tymczasowo 11 pokoi gościnnych Onejda. Po zakończeniu remontu całej kamienicy hotel Maksymilian z 22 nowymi pokojami został skategoryzowany. Obecnie hotel posiada 33 jednakowo wyposażone jednostki mieszkalne. Okna wszystkich pokoi wychodzą na dziedziniec. W maju w podziemiach hotelu otwarta ma być stylowa restauracja na 70 osób. Obowiązki dyrektora hotelu pełni Anna Kołaczkowska, która wcześniej była dyrektorem 4-gwiazdkowego krakowskiego Ostoya Palace Hotel. Właścicielem hotelu jest firma Onejda S.C. Anna Stefańska, Monika Piwowarska, której głównym i na razie jedynym przedmiotem działalności jest prowadzenie hotelu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *