Warimpex sprzedaje dwa hotele w Rosji

Spółka Warimpex ogłosiła sprzedaż prywatnemu inwestorowi swoich 60% udziałów w hotelach angelo i Liner położonych przy międzynarodowym porcie lotniczym Kolcowo w Jekaterynburgu. Strony ustaliły, że cena sprzedaży nie zostanie podana do publicznej wiadomości. Obydwoma hotelami nadal będzie zarządzać spółka Vienna International Hotelmanagement AG.
Hotel angelo Jekaterynburg
- Sprzedaż naszych większościowych udziałów w obydwu hotelach nastąpiła w trudnych obecnie warunkach rynkowych w Rosji, lecz z pewnością znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w naszym bilansie-, mówi prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch. - Mimo wycofania się z Jekaterynburga, Rosja pozostaje jednym z naszych najważniejszych rynków, gdzie z powodzeniem realizujemy projekt Airportcity St. Petersburg. Niedawno ukończyliśmy drugi etap budowy położonego tam biurowca Zeppelin, który został już w całości wynajęty. Hotele angelo i Liner Czterogwiazdkowy, lotniskowy hotel angelo został otwarty w 2009 roku i posiada bezpośrednie połączenie z terminalem pasażerskim międzynarodowego portu lotniczego Kolcowo w Jekaterynburgu, będącego hubem łączącym Europę z Azją. Hotel posiada łącznie 211 izolowanych akustycznie pokoi i apartamentów. Do dyspozycji gości jest też centrum konferencyjne o powierzchni 1 344 m², liczące dwanaście sal wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt techniczny. Hotel angelo został wybudowany od nowa, natomiast liczący 152 pokoje hotel Liner został oddany do użytku już w 1986 roku, a po gruntownym remoncie – przekształcony w trzygwiazdkowy hotel, spełniający międzynarodowe standardy. Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 15 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 3 700 pokoi oraz czterech budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 26 000 m².

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.