Centrum w Święcicach…

Firma Lokaty Budowlane uruchomiła swoją sztandarową inwestycję – centrum hotelowo-konferencyjne Święcice z 66 pokojami, zlokalizowane 13 km od Warszawy przy trasie poznańskiej. Celem firmy jest, aby obiekt ten stał się silną marką w branży marketingowo- szkoleniowej.


Otwarcie centrum o powierzchni ponad 4 tys. mkw., z czego połowa przeznaczona jest na sale konferencyjne i część gastronomiczną, nastąpiło w weekend 25−26 marca. Z tej okazji zorganizowano dni otwarte, skierowane do przedstawicieli branży marketingowej i eventowej oraz lokalnych firm. W ich ramach zaplanowano m.in. prezentacje bazy konferencyjno-hotelowej, degustacje oraz loterie, podczas których można było wygrać „kolację dla dwojga”. – Dni otwarte to sposób, by zachęcić firmy poszukujące atrakcyjnych lokalizacji na potrzeby konferencyjno-szkoleniowe do zapoznania się z naszą ofertą – mówi Andrzej Zemła, dyrektor sprzedaży i marketingu nowego obiektu. Budynek został wkomponowany w otaczającą zieleń, co stworzyć ma oryginalną całość. To właśnie zieleń i atrakcyjna lokalizacja mają być, według założeń firmy, elementem, dzięki któremu obiekt wpisze się w konferencyjnonoclegowy krajobraz Polski. Na działce o pow. 0,83 h przewidziano też parking na ponad 100 samochodów. – Spodziewamy się, że wyniki hotelu będą miały stabilizujący wpływ na wyniki Lokat Budowlanych – mówi Marek Kwiatkowski, prezes notowanej na giełdzie NewConnect, spółki dewelopersko-budowlanej, która prowadzi również inwestycje mieszkaniowo- komercyjne w Warszawie. Spółka zakłada, że w 2013 roku osiągnie zysk w wysokości ponad 16 mln zł, przy przychodach na poziomie 38 mln zł. – To bardzo konserwatywna prognoza, przygotowana w oparciu o dotychczasowe portfolio projektów i nie uwzględniająca np. ewentualnej sprzedaży hotelu, gdy uzyska on pakiet zamówień i rezerwacji – tłumaczy Marek Kwiatkowski. Ewentualnego nabywcy poszukiwać ma firma Colliers International. Pierwszą, zrealizowaną inwestycją LB, była budowa domów jednorodzinnych w Ożarowie Mazowieckim w 2005 roku. Obecnie spółka prowadzi dwie inwestycje w apartamentowce w warszawskich Włochach i na Saskiej Kępie. W przyszłym roku spółka planuje wejść na główny parkiet GPW.•

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *