Pierwsze certyfikaty dla Eco Hoteli

31 marca w obiekcie Marine w Kołobrzegu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań Akademii InspirEco Philips z zakresu edukacji proekologicznej dla branży hotelarskiej. W czasie spotkania zostały wręczone statuetki i certyfikaty dla Eco Hoteli z regionu zachodniopomorskiego


Otrzymały je dwa kołobrzeskieskie hotele: Jantar SPA za wdrożenie rozwiązań energooszczędnych na podstawie przeprowadzonego audytu i spełnienie norm oświetlenia proekologicznego oraz Baltic Plaza Medi Spa, który otwarty ma być w czerwcu, za zastosowanie proekologicznego oświetlenia w nowym obiekcie. Około 40 hotelarzy z regionu miało możliwość dowiedzieć się, jak zredukować koszty oświetlenia w obiektach hotelowych oraz jak wykorzystać oświetlenie, by przyciągnąć gości. Odbyły się także warsztaty dla dyrektorów i kierowników technicznych hoteli. W ich trakcie specjaliści Akademii InspirEco Philips przekazali wiedzę z zakresu bezpiecznej eksploatacji urządzeń oświetleniowych, podpowiadali, jak stosować kalkulator oszczędności energii w praktyce oraz pokazali, jak przygotować hotel do audytu oświetleniowego. Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatami: starosty kołobrzeskiego, prezydenta Kołobrzegu i IGHP. Akademia InspirEco Philips to projekt adresowany do właścicieli, dyrektorów i kierowników technicznych obiektów hotelowych w wybranych regionach Polski. Jest to cykl spotkań z potencjalnymi klientami i użytkownikami systemów oświetleniowych Philips, których celem jest edukacja proekologiczna, dotycząca oszczędzania energii, spełniania norm oświetleniowych, redukcji emisji CO2, modernizacji i eksploatacji istniejących urządzeń oświetleniowych oraz edukacji w zakresie projektowania energooszczędnych systemów oświetleniowych na bazie produktów Philips.


Akademia InspirEco składa się z dwóch modułów: seminarium i warsztatów. Seminaria są adresowane do właścicieli i dyrekcji hoteli, a warsztaty do specjalistów – kierowników i pracowników działów technicznych. – Jestem przekonany, że edukacja klientów, polegająca na przekazywaniu im fachowej wiedzy to inwestycja w tworzenie odpowiedzialnych postaw w zakresie modernizacji systemów oświetleniowych – mówi Arkadiusz Lewenko, dyrektor ds. rynku hotelowego Philips Lighting. Kolejne spotkania planowane są w maju (Gdańsk), czerwcu (Warszawa) wrześniu (Kraków) i listopadzie (Wrocław).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *