Zmarł Tadeusz Tulibacki – nestor polskiego hotelarstwa

8 listopada w wieku 93 lat zmarł Tadeusz Tulibacki, nestor i niestrudzony popularyzator polskiego hotelarstwa, wieloletni członek kolegium redakcyjnego „Hotelarza” oraz władz organizacji branżowych, pedagog, były dyrektor Domu Chłopa, autor wielu podręczników hotelarskich. Wspomina go Zenon Błądek.„Ciągle się mówi, że życie jest krótkie, człowiek wszakże, jeżeli je dobrze wykorzysta, może zdziałać wiele”. Jakże to stwierdzenie, które sformułował Goethe, znalazło swoje potwierdzenie w odniesieniu do śp. Tadeusza Tulibackiego, dla którego przeżyte 93 lata wydawały się zdecydowanie za krótkie, by mógł zrealizować swoje zawodowe i społeczne plany. Całe swoje dorosłe i zawodowe życie nierozerwalnie związał z turystyką i hotelarstwem. Był tytanem pracy o niezrównanej aktywności do końca. Zasady wyniesione z domu rozszerzał i ugruntowywał przez całe swoje pracowite życie. Tadeusz Tulibacki urodził się 15 lutego 1922 r. w Inowrocławiu. Inowrocław, a w szczególności Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza, którego był wychowankiem, utrwaliły w Nim wiarę, solidność, pracowitość, patriotyzm oraz zdolność do społecznego działania na rzecz innych. W czasie okupacji niemieckiej był zatrudniony jako pomocnik techniczny w przedsiębiorstwie geodezyjnym. Już w pierwszych miesiącach 1945 r. podjął pracę w Poznaniu, będąc świadkiem tworzenia się struktur nowej władzy oraz powstawania lokalnego codziennego pisma „Głos Wielkopolski”. Przenosząc się do Warszawy podjął studia na Wydziale Socjologii UW. W 1961 r. podjął pracę w Stowarzyszeniu Dom Chłopa, a w ramach dalszej specjalizacji w 1967 r. ukończył dwuletnie Studium Ekonomiki i Organizacji Turystyki.

Turystyka i hotelarstwo były pasją, która Mu towarzyszyła do końca Jego pracowitego życia. W latach 1964-1973 był dyrektorem Biura Turystyki Zagranicznej Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. W 1973-1977 był dyrektorem hotelu Dom Chłopa. Od 1962 r. był organizatorem i członkiem władz naczelnyc [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Zenon Błądek

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *