Accorhotels przejmuje hotele Fairmont, Raffles i Swissôtel

Accorhotels, największa w Europie grupa hotelowa osiągnęła porozumienie w sprawie zakupu FRHI Holdings Ltd, właściciela marek Fairmont, Raffles i Swissôtel. Wartość transakcji to około 2,9 mld euro.
Hotel Savoy w Londynie, fot. Anthony O'Neil
Dotychczasowi właściciele sieci FRHI - Qatar Investment Authority i Kingdom Holding Company z Arabii Saudyjskiej otrzymają gotówkę z w wysokości 768 mln euro i 46,7 mln akcji Accor. Porfolio FRHI to trzy prestiżowe globalne marki luksusowych hoteli: Fairmont, Raffles, i Swissôtel. Sieć dysponuje 155 hotelami (z czego 40 jest w fazie budowy), z ponad 56 000 pokojami (z czego około 13 000 w trakcie opracowywania). W portfolio znajdują się takie legendarne hotele jak Raffles Singapur, The Savoy w Londynie, Fairmont Peace Hotel w Szanghaju, The Plaza Hotel w Nowym Jorku, Le Royal Monceau - Raffles w Paryżu, Fairmont San Francisco, Fairmont Banff Springs (Kanada), Fairmont Le Chateau Frontenac w Quebec Fairmont Grand Del Mar w San Diego, czy Swissôtel Stamford w Singapurze. FRHI zatrudnia ponad 45 000 pracowników. Nabycie tych trzech globalnych marek strategicznie zwiększy portfolio Accorhotels. Jak powiedział dyrektor zarządzający francuskiego hotelowego giganta Sebastien Bazin - Dzięki przejęciu FRHI i portfela 155 hoteli i ośrodków w 34 krajach, Accorhotels stanie się jednym z głównych światowych graczy w segmencie luksusowych i ekskluzywnych hoteli, z prawie 500 obiektami. To kolejna, po zakupie sieci Starwood przez Marriott International, ogromna transakcja na rynku hotelowym w ostatnim kwartale tego roku. Konsolidacja w branży hotelowej pozwoli największym graczom lepiej konkurować z nowymi formami sprzedaży pokoi, takimi jak Airbnb. Eksperci cytowani przez Reutersa podkreślają, że Accorowi brakowało dotąd marek luksusowych i hoteli w USA. Zakup FRHI wypełni niszę w obu tych przypadkach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.