Griffin jednak nie przejmie spółki Qualia Development

PKO BP, właściciel spółki Qualia Development, do której należą m. in. hotele Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach nie sprzeda jednak swojej spółki deweloperskiej funduszowi należącemu do Griffin Group.
Golden Tulip Międzyzdroje
Przed rokiem bank podpisał list intencyjny z funduszem zarządzanym przez Griffin Group, określający warunki sprzedaży Quali. Ostateczna sprzedaż planowana była na przełom I i II kwartału tego roku. Do transakcji jednak nie dojdzie, gdyż partnerzy nie porozumieli się w sprawie warunków umowy. PKO Bank Polski nie ustalił z inwestorami finalnych satysfakcjonujących warunków transakcji sprzedaży całego pakietu aktywów, obejmującego spółkę Qualia i inne wybrane nieruchomości – podało biuro prasowe PKO Banku Polskiego. PKO BP podtrzymuje swój plan sprzedaży aktywów nieruchomościowych i spółki deweloperskiej, co jest zgodna ze strategią banku zakładającą koncentrację na podstawowej działalności bankowej. Możliwa jest sprzedaż pakietowa lub sprzedaż poszczególnych nieruchomości.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *