Pendolino pojedzie do Kołobrzegu

Dobra wiadomość dla hotelarzy z Kołobrzegu. PKP Intercity postanowiło o wprowadzeniu od 13 marca 2016 roku połączeń pociągami Pendolino do Kołobrzegu i Koszalina. Czas dojazdu z Warszawy skróci się o 60 minut i wyniesie poniżej 6 godzin.
Materiały prasowe, PKP Intercity
- Kołobrzeg w okresie wakacyjnym jest naszym najlepszym kierunkiem, jeździmy tam nawet 16 wagonami, czasem dochodzimy do 1000 pasażerów w jednym pociągu – powiedział „Kurierowi Kolejowemu” Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. - Poza sezonem pamiętajmy o tym, że jadąc do Kołobrzegu jedziemy przez Słupsk i Koszalin. To są duże miasta i nie widzimy powodu dlaczego takie miasta nie miałyby dostępu do naszej najlepszej oferty – dodał prezes. PKP Intercity podkreśla, że na razie czeka na zgodę Komisji Europejskiej na realizację wspomnianego połączenia. Pociąg EIP z Krakowa przez Warszawę, Gdynię do Kołobrzegu miałby kursować od 13 marca od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę oprócz 27 marca, 2 maja oraz 14 sierpnia. Odjazd z Krakowa zaplanowany jest o godzinie 13:40, Warszawy Centralnej 16:20, Gdyni Gł. o 19:43. Skład ma zatrzymać się także w Lęborku (odj. 20:23), Słupsku (odj. 20:55) oraz Koszalinie (odj. 21:37). Planowy przyjazd do stacji Kołobrzeg to godz. 22:15. Express InterCity Premium z Kołobrzegu do Krakowa ma kursować od 14 marca, od poniedziałku do soboty oprócz 28 marca, 3 maja oraz 15 sierpnia. Skład odjedzie o godzinie 5:47. Po drodze ma zabrać pasażerów z Koszalina (odj. 6:25), Słupska (odj. 7:06), Lęborka (odj. 7:39) a także m.in.: z Gdyni (odj. 8:18), Ciechanowa (odj. 10:44), Warszawy Centralnej (odj. 11:40). Do Krakowa Pendolino ma dotrzeć o 14:15.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Pendolino pojedzie do Kołobrzegu

  1. Faktycznie express, 6h z Wwy, 8,5h z Krakowa…Już dzisiaj można z 1 szybką przesiadką dojechać w takim czasie.Żadna rewelacja.Po pobycie nad morzem pociąg o godz. 5.47 i 8h jazdy.Przyjazd nad morze 22.15 i dzień już stracony.Logistyka fatalna.Lotnisko w Podczelu parę km od Kołobrzegu – to jest niewykorzystana szansa bardzo komfortowego dojazdu…Poza tym lot Wwa – Goleniów z transferem wyjdzie 2-2,5h. Ten pociąg to dobre rozwiązanie tylko dla NFZ okupującego nadmorskie ośrodki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *