Ruszył hotel Dana w Szczecinie

Pod koniec listopada deweloper JW Construction otworzył w centrum Szczecina 4-gwiazdkowy hotel Dana ze 100 pokojami ulokowany w blisko 100-letnim budynku po Zakładach Odzieżowych Dana. Obok stanąć ma najwyższy w mieście, 28-kondygnacyjny wieżowiec Hanza Tower z częścią mieszkaniową i komercyjną. W podziemiu hotelu znajduje się część konferencyjna z pięcioma salami o łącznej pow. 360 mkw., strefa wellness z sauną suchą, parową i salą fitness oraz JW Club. Dana oferuje też apartament prezydencki o pow. 90 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. cztery tys. mkw. Koszt przebudowy wyniósł ok. 15 mln zł. Dyrektorem hotelu jest Anna Marczak, wcześniej zarządzająca m.in. hotelami Amber Baltic i Golden Tulip w Międzyzdrojach. Dana to pierwszy hotel otwarty w Szczecinie od kilkunastu lat. Rewitalizacja budynku, której wymagał konserwator zabytków, jest częścią większej inwestycji JW Construction na działce kupionej dziewięć lat temu za 12,7 mln zł. Firma wyburzyła zbudowaną obok w czasach PRL fabrykę, a na jej miejscu planuje postawić nową wizytówkę miasta – Hanza Tower, której koncepcja zmieniała się na przestrzeni lat. Jak zapowiedział Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej JW Construction Holding, w wywiadzie dla szczecińskiej „Gazety Wyborczej” przy okazji otwarcia hotelu, budowa ruszyć ma w pierwszym kwartale przyszłego roku. „W Szczecinie potrzebny jest ekskluzywny obiekt mieszkaniowy. Szczególnie dla kadry oficerskiej NATO, która już tu jest i, jak wiemy, jej liczebność będzie wzrastać. Chcemy więc postawić coś takiego z pełną obsługą budynku, z elementami hotelu. Pierwsze pięć pięter to będą pomieszczenia komercyjne. Powyżej – mieszkaniowe”. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 120 mln zł. Budynek powstać ma w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Ruszył hotel Dana w Szczecinie

  1. Piękne miejsce, świetnie zaaranżowane tu przez J.W. Construction. Deweloper zrobił dobrą robotę, a to jest dopiero niewielka część całego przedsięwzięcia.

  2. Byłem tam na konferencji i muszę stwierdzić, że jeszcze nie widziałem tak dobrych sal konferencyjnych. Wszytko przemyślane, wielki plus. Na pewno wrócę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.