ISE 2016: nowe wyświetlacze Panasonic z otwartą platformą SoC

Panasonic zaprezentuje podczas zbliżających się targów ISE nowe wyświetlacze działające w oparciu  o otwartą platformę SoC (System-on-a-Chip). Oznacza to, że będzie na nich można z łatwością instalować oprogramowanie i aplikacje firm trzecich, szczególnie zaś systemy zarządzania treścią. W skład serii  o nazwie AF1 wejdą urządzenia o przekątnych 42, 49 i 55 cali przystosowane do ciągłej pracy w trybie 24/7.

Już w kwietniu 2016 r. Panasonic wprowadzi na rynek proste w obsłudze i niezawodne monitory AF1 współpracujące z otwartą platformą OpenPort™ funkcjonującą w oparciu o system operacyjny Android™ oraz HTML5. Będą one posiadać czterordzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Rozwiązanie to będzie alternatywą dla drogich zewnętrznych systemów "Wintel", które wymagają okablowania i dodatkowych elementów instalacyjnych.

Wyświetlacze AF1 posiadają ramkę o grubości 6,3 mm i będą oferowane w trzech wariantach: 42, 49 i 55 cali. Wszystkie są zaprojektowane do pracy 24/7 zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Jasność 500 cd/m2 i panel IPS zapewniają doskonałe kąty widzenia i kolory, możliwa jest również instalacja w pochyleniu do 45 stopni w przód lub w tył.

- Seria AF1 jest objęta certyfikatem Google, dzięki czemu firmy tworzące oprogramowanie będą mogły projektować wyspecjalizowane aplikacje do zastosowań Digital Signage i nie tylko. Zweryfikowane aplikacje użytkownicy będą mogli zainstalować zdalnie z serwera Panasonic lub bezpośrednio za pomocą USB lub karty mikro SD – mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic. - Naszych partnerów, którzy opracowują rozwiązania dla otwartej platformy Panasonic będziemy przedstawiać wraz z pojawianiem się ich aplikacji na rynku – dodaje Enrique Robledo.

Nowe monitory mają wbudowany odtwarzacz multimedialny i obsługują sieć Wi-Fi, co znacznie ogranicza okablowanie i eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego odtwarzacza. Dzięki temu pozwalają w prosty sposób odtwarzać filmy wideo czy wyświetlać zdjęcia.

Za sprawą otwartego interfejsu API użytkownicy będą mieli możliwość sterowania wyświetlaczami za pośrednictwem oprogramowania pochodzącego od innych producentów działającego na otwartej platformie Panasonic.

- OpenPort Platform™ pozwoli użytkownikom systemów Digital Signage w bardzo prosty sposób dostosowywać i aktualizować wyświetlane treści, a także uzupełniać system o kolejne funkcjonalności w zależności od potrzeb. To w połączeniu z wysoką jakością obrazu i niezawodnością sprawia, że wyświetlacze AF1 będą stanowiły oszczędne i kompletne rozwiązanie do cyfrowej komunikacji wizualnej - dodaje Enrique Robledo.

Możliwości nowych wyświetlaczy Panasonic będzie można sprawdzić podczas zbliżających się targów ISE w Amsterdamie, od 9 do 12 lutego 2016 r.

Więcej informacji na temat profesjonalnych systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Systems Communications Company, który w ramach Panasonic dostarcza rozwiązania dla biznesu. Celem PSCEU jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. PSCEU pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Oferta produktów obejmuje m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory, wielkoformatowe monitory, wytrzymałe komputery przenośne i alarmy przeciwpożarowe. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską oraz możliwościami globalnego zarządzania projektami, PSCEU oferuje szereg możliwości na rynkach, na których działa. Więcej informacji o rozwiązaniach profesjonalnych Panasonic znajduje się pod adresem: http://business.panasonic.pl/.

PSCEU składa się pięć działów produktowych:

  • Rozwiązania komunikacyjne, obejmujące m.in. profesjonalne skanery, drukarki wielofunkcyjne, systemy telefonii i terminale SIP.

  • Produkty komputerowe, który pomagają pracownikom mobilnym w podniesieniu wydajności pracy, za pomocą wzmocnionych notebooków Toughbook i tabletów Toughpad oraz systemom EPOS (ang. Electronic Point of Sale). Jako lider rynku europejskiego, Panasonic osiągnął w 2014 roku 70,1-procentowy udział pod względem uzyskanych przychodów i 57,1-procentowy udział na rynku wzmocnionych tabletów (VDC, marzec 2015 r.).

  • Kamery profesjonalne, oferujące doskonałą jakość obrazu zarówno w przypadku rozwiązań audiowizualnych i emisyjnych, jak i medycznych rozwiązań wizyjnych (IMV).

  • Systemy zabezpieczeń, obejmujące kamery dozorowe i rejestratory, systemy interkomu wideo, rozwiązania kontroli dostępu, a także alarmy antywłamaniowe oraz przeciwpożarowe.

  • Systemy wizualne, czyli dział obejmujący projektory i monitory profesjonalne. Panasonic oferuje najszerszą gamę produktów wizualnych i jest liderem europejskiego rynku z prawie 44-procentowym udziałem pod względem uzyskanych przychodów (Futuresource, dane za pierwszy kwartał 2015 roku dla projektorów powyżej 5 tys. ANSI lm z wyłączeniem projektorów 3D r.).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “ISE 2016: nowe wyświetlacze Panasonic z otwartą platformą SoC

  1. Odnoszę wrażenie że panasonic ostatnio staje się liderem jeśli chodzi o innowacje na rynku – i to nie tylko jeśli chodzi o monitory/telewizory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.