Marcin Gałązka prezesem AICR w Polsce   PERSONALIA

W dniach 13-17.01.2016 roku w Wiedniu miał miejsce kongres AICR The International Association for Deputy Managers and Front Office Managers of Luxury Hotels – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Hoteli oraz Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych. Prezydium i uczestnicy kongresu mianowali Marcina Gałązkę – dyrektora ds. operacyjnych w Sound Garden Hotel, prezesem sekcji w Polsce.

W kongresie wzięło udział ponad 200 hotelarzy z najdalszych zakątków świata, takich jak Indonezja, Singapur, Nowa Zelandia, Australia, Katar czy Emiraty Arabskie. Jednym z punktów zgromadzenia było przyznanie Polsce członkostwa w stowarzyszeniu liczącym ponad 1000 zrzeszonych hotelarzy z całego globu. Jednogłośną decyzją Prezydium i uczestników Polska została członkiem stowarzyszenia, a Marcin Gałązka został wybrany prezesem sekcji w Polsce.

AICR ma już ponad 50 letnią tradycję, a zapoczątkowali je kierownicy recepcji prestiżowych hoteli we Francji w regionie Cote d’Azur. Dziś stowarzyszenie posiada 16 sekcji z 15 krajach. Jego celem tego jest zgrupowanie osób o podobnych poglądach, którzy wspólnie wierzą w pobudzenie ducha prawdziwej gościnności i przyjaźni hotelarzy na całym świecie. AICR to platforma wymiany doświadczeń osób, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu świadczą serwis najwyższej jakości w najlepszych hotelach na świecie. Podczas spotkań danych sekcji jak i kongresie rocznym uczestnicy dzielą i uczą się od swoich kolegów, dzielą doświadczeniami z najlepszymi praktykami, szkolą swoje umiejętności podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów z różnych zakątków świata.

Członkowie Stowarzyszenia angażują się w akcje charytatywne, stanowią wsparcie dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym w branży oraz corocznie wyróżniają najlepszych. Podczas kongresu miał rownież miejsce finał The David Campbell Trophy – konkursu na najlepszego recepcjonistę roku na świecie. Finał składał się z dwóch części – merytorycznej i praktycznej. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka z Hiszpanii, dalej na podium znalazły się Dubaj oraz ex aequo Niemcy i Szwajcaria.

Plan rozwoju sekcji w Polsce w 2016, w pierwszej fazie zakłada ustanowienie kompletnego zarządu oraz pozyskanie minimum 30 nowych członków z hoteli 4 i 5 gwiazdkowych. AICR Polska planuje organizację co najmniej 3 spotkań networkingowych i szkoleniowych, włączając w nie wybór kandydatów do tytułu Recepcjonisty Roku w Polsce. Polski Recepcjonista Roku będzie reprezentował nasz kraj podczas międzynarodowego finału zaplanowanego na początek 2017 roku w Paryżu.

- Jestem głęboko przekonany, że inicjatywa pozyskania dla Polski oddziału tak prestiżowej międzynarodowej organizacji, pomoże nam odświeżyć i wzmocnić wizerunek zawodu Hotelarza. To bardzo duża szansa zaistnienia na globalnym rynku naszych ekspertów i pasjonatów pracy w relacjach z gośćmi. To także otwarcie drzwi dla produktów lokalnych firm, które stając się Partnerem AICR w Polsce stają się Partnerem 1000 hoteli na świecie. Nowych członków i firmy zainteresowane współpracą partnerską, gorąco zachęcam i zapraszam - mówi Marcin Gałązka – prezes AICR Polska, dyrektor ds operacyjnych w Sound Garden Hotel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.